Zavrieť

Porady

Aký bude poplatok za vyňatie z pôdneho fondu?

Čaute, chcem stavať rodinný dom a chcem si vyňať prístupovú cestu z pôdneho fondu, zatiaľ trvalý trávny porast, BPEJ skupina č.7 o rozlohe 950m2 a stavebný pozemok o rozlohe 600m2, tiež zatiaľ trvalý trávny porast a taktiež BPEJ skupina č.7. Pozemok je síce v strede obce, ale je v extraviláne. Mám predbežný súhlas od obce pre plánovanú výstavbu. Koľko budem musieť platiť za m2? Nie som oslobodený od platenia odvodov za vyňatie, všakže? Vysvetlite mi to. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    command je offline (nepripojený) command

    command
    A to potrebujes vinat uplne celý pozemok? Vacsinous taci iba cast kde budes stvata popripade kde bude cesta ja som vyjimal tiez 500m2z ale 3600m2 len tam kde bude hlavna stavba pristeresky a pod. ostatne zostalo tak ako bolo. Platil som 3€ na okresnom urade , pozemkový a lesný úrad tam ti povedia viacej.

    Dadanuška je offline (nepripojený) Dadanuška

    Dadanuška
    Cena za 1m2 je 1 EURO pri skupine č.7
    Nariadenie vlády o odvodoch za odňatie
    Pozri si prílohy tohto nariadenia.
    A v jednoduchosti to funguje takto:
    Postup pre zisťovania chránenej pôdy a odvodu
    Časť pod rodinným domom by si mohol mať oslobodené, čo závisí od rozlohy domu. A tak sa mi zdá, že aj prístupová cesta je oslobodená. Zvyšok však pravdepodobne budeš musieť vyňať celý, nakoľko zákon zakazuje drobenie poľnohospodárskej pôdy na menšie časti ako 1.000m2.

    Aký bude poplatok za vyňatie z pôdneho fondu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.