Zavrieť

Porady

zamestnanec - problem s uradom prace

Dobrý deň,

od 3.11.2014 by som chcel zamestnať zamestnanca s úradu práce na dohodu. Minulý týždeň sa zaúčal v práci avšak 29.10.2014 mal ísť z úradu práce na nejaký pohovor kam nešiel. Čo má teraz spraviť aby ho nevyhodili z úradu a mohol pre mňa pracovať ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Michal.novo
    Dobrý deň,

    od 3.11.2014 by som chcel zamestnať zamestnanca s úradu práce na dohodu. Minulý týždeň sa zaúčal v práci avšak 29.10.2014 mal ísť z úradu práce na nejaký pohovor kam nešiel. Čo má teraz spraviť aby ho nevyhodili z úradu a mohol pre mňa pracovať ?
    To nemyslíš vážne? Minulý týždeň u teba vykonával prácu na čierno. A ty sa pýtaš čo robiť aby ho nevyhodili z UP. No nesplnil si povinnosti vyplývajúce mu z evidencie na UP. Takže z UP ho vyradia. A ty ho môžeš tak zamestnať na pracovný pomer alebo dohodu o pracovnej činnosti ak bude pracovať každý pracovný deň tak nebude musieť hradiť poistenie do ZP. V opačnom prípade si každý mesiac zaplatí ako dobrovolne nezamestnaný plnú taxu do ZP.

    Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

    Michal.novo
    Katy a R
    náležite ospravedlniť svoju neúčasť!

    a akým spôsobom ? dokadom od lekára alebo stačí ked mu dám ja nejaký papier ?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Michal.novo
    nie nepracoval na cierno
    "zaúčanie" bez prihlásenia v SP je čierna práca

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Michal.novo

    a akým spôsobom ? dokadom od lekára alebo stačí ked mu dám ja nejaký papier ?
    povinnosti predsa dostal aj písomne - aj podpísal - tam má všetko uvedené (aj čo akceptujú).
    - "čierna práca" veru dosť dobré ospravedlnenie nebude
    Ale potrebuješ kvôli nejakým príspevkom ty ako zam-ľ , aby bol v evidencii UPSVaR? lebo zam-c nemusí byť v evidencii - stačí, keď mu dáš dobrý plat (resp odmenu)
    Naposledy upravil Katy a R : 02.11.14 at 13:29

    Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

    Michal.novo
    no neviem preto som chcel radu tu ze co akceptuju mám nárok aj na nejaký príspevok ? je na urade rok aj nieco

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    na brigádnika asi nič? (to skôr na vytvorenie nových pracovných miest by mohlo byť) - takže vlastne on v evidencii ani nemusí byť, hlavne ak bude robiť "pravidelne" a za dobrý peniaz

    Michal.novo je offline (nepripojený) Michal.novo

    Michal.novo
    do konca roka by som ho chcel na dohodu, odpracoval by ten urcený počet hodín /robil by kazdy den/ a dostaval by urcenu mzdu tych 140 € alebo kolko to je presne...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Odmenu, nie mzdu, dohodárovi neurčuje ÚP ale zamestnávateľ. Takže, ak mu dáš odmenu, ktorá mu prináleží, určite bude radšej pracovať, ako by bol v evidencii. Ten limit je stanovený len pre evidovaného , nie pre zamestnávateľa. Ty, ako zamestnávateľ nemáš žiaden limit.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.