Zavrieť

Porady

zaúčtovanie prvej dodávateľskej fa vystavenej na s.r.o.-ako preplatok

Prosím o poradenie. Spoločnosť mi dala prvú dodávateľskú faktúru zo Slovak Telekom za služby pevnej siete, ktorá má vyčíslenú sumu preplatku 20€. Zrejme mala predtým fa vystavené na fyzickú osobu a preplatok ktorý vznikol vlastne už je vystavený na s.r.o. V texte je internet-prístup -20,00€.
Môžem takúto fa účtovať do dodávateľských fa s.r.o.? Nedáva mi to zmysel. Vrátiť fa - neúčtovať, resp. ak sa to dá akceptovať, akým účtovným zápisom to zaúčtovať do PÚ?
Ďakujem za všetky rady!

Ešte dopĺňam: na fa je napísané: o predmetnú hodnotu Vám bude ponížená suma na úhradu nasledujúcej fa.
Prosím vie mi niekto poradiť? Ďakujem!
Naposledy upravil maped : 13.11.14 at 13:41
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ak máš potvrdené, že ide o preplatok FO z predchádzajúcich období pred prepisom tel.čísla na sro, tak zaúčtuj 321/365 a ten preplatok vrátiš spoločníkovi.
    Predpokladám, že predtým FO je teraz spoločníkom sro.
    Druhá možnosť je, že to zaúčtuješ 321/648 a nebudeš viac riešiť - DU sa iba "poteší",

    na základe komentára
    ked nie je platiteľ DPH, tak celú sumu účtuješ
    a) 518-poplatky sro
    b) 365-preplatky FO=spoločníka
    od koho chceš žiadať úhrady? Veď firma má faktúru a ona dlhuje spoločníkovi - mala by mu tie preplatky vrátiť.
    Naposledy upravil KEJKA : 13.11.14 at 20:51
    maped Ďakujem Kejka. Na fa je prehľad vašich poplatkov-pravidelné poplatky od 1.10.2014-31.10.2014 = 20€ s dph.
    Jednorazové poplatky 09/14 -20€ s dph + ešte raz jednorazové poplatky 09/14 -20€ s dph. Celková suma preplatku na sro 20€.
    Nemala by som tie pravidelné poplatky zaúčtovať už normálne na sro účet 518 a na tie mínusové položky si vyžiadať od neho úhrady? Nie je platieľ dph. Som z toho jeleň!

    zaúčtovanie prvej dodávateľskej fa vystavenej na s.r.o.-ako preplatok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.