Zavrieť

Porady

štatutárny orgán - doklad

Dobrý deň,

máme novo založené občianske združenie, no jediný úradný doklad, ktorý mám sú potvrdené stanovy z min. vnútra, no nemám žiadny doklad o tom, kto je štatutárny orgán, potrebujem totiž zájsť do banky založiť účet a v banke chcú
"originál (alebo overenú kópiu) dokumentu, ktorým združenie/nezisková organizácia zdokladuje voľbu osôb oprávnených konať za združenie",
ďalši dotaz mám, chcú aj
"originál (alebo overenú kópiu) výpisu z príslušného registra "
tento som predpokladal, že príde so schválenými stanovani, no neprišiel, dá sa tiež ako u s.r.o., vybaviť u notára?

ďakujem pekne za odpovede a pomoc.
M
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    Ustanovenie štatutárneho orgánu, resp. človeka/ľudí, ktorí sú oprávnení konať v mene združenia, prebieha v súlade so stanovami (najčastejšie je štatutár volený jedným z orgánov združenia). O každej zmene štatutára, obdobne ako o zmene stanov, je potrebné informovať ministerstvo do 15 dní. V prípade štatutára nie je potrebné prikladať kolok. Ministerstvo potvrdí oznámenie s menom, priezviskom a podpisom štatutára pre účely zastupovania združenia navonok. O ustanovení štatutára sa spíše zápisnica, zápis, záznam, potvrdenie príp. iný dokument. Výpis je možné vyžiadať priamo na http://www.minv.sk/?vypisy-kontakty.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    michala_s Dobrý deň, ďakujem veľmi pekne za radu ohľadne výpisu, veľmi pomohla, ale nazil som na problém s tým dokladom o štatutárovi, na MV mi pani povedala, že takýto doklad nevydávajú a ani neposielajú, pri pridelení IČO mi pani zo stat úradu povedala, že im stači len nepotrvrdené oznámenie, čo sme poslali aj na MV.
    Statutára máme zvoleného v stanovách ako člena príprav. výboru oprávneného za výbor konať.
    Papierniková Ak máte v stanovách ustanovené, malo by to stačiť ... avšak je tam uvedené že je oprávnený konať za združenie alebo len prípravný výbor ?
    michala_s Je tam, že koná za prípravný výbor a následne je tento zvolený aj za prvého štatutára oprávneného za združenie konať.
    No na rozum mi nejde, ako to niekto overí, keď je ten človek uvedený len na žiadosti o registráciu, ktorú má len MV, keby to oznámenie potvrdili je to jasné, no to nerobia.
    Papierniková ale pred časom tak robili ...asi sa to už zmenilo ...
      zbaliť

    štatutárny orgán - doklad

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.