Zavrieť

Porady

dohoda o pracovnej činnosti

ahojte,,môžem mat dohodu o pracovnej činnosti s hodinovou mzdou 2,023 eur.
S tým že pracujem jeden deň v týždni dve hodiny? Ako je to s odvodmi na zdravotnú poisťovňu ?
mondes Máš okrem tejto dohody aj inú prácu? Alebo si na ÚP?
Anika 7 som na UP
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Papierniková je offline (nepripojený) Papierniková

    Papierniková
    logo
    TACOS s.r.o.
    môžeš, DoPČ je možné uzatvoriť najviac v rozsahu 10 hodín týždenne, platí minimálna mzda ... v prípade, že sa nejedná o dôchodcu, invalida a pod., platia sa všetky odvody do sociálnej i zdravotnej poisťovne tak, ako u normálneho zamestnanca

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Súhlasím s Papiernikovou, len ešte doplním, nakoľko sa zadávateľka pýtala na odvody do ZP. Ak si evidovaná na ÚP, tak tie odvody neriešiš, platí ich za teba ÚP, alebo zamestnávateľ, ak pracuješ aj na hlavný PP. Ak nie, tak si musíš ZP okrem toho jedného dňa platiť sama a chodiť sa odhlasovať a prihlasovať ako dobrovoľne poistená osoba.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Anika 7 čiže ak som evidovaná na UP a pracujem na dohodu o pracovnej činnosti (1,3,14 - 30,9,14) 4 dni v každom mesiaci ,,tak ten zbytok dni ktoré nepracujem za seba platim sama odvody? chapem to spravne? Som to brala ze UP za mna plati odvody kedze som evidovana na UP
    Olgica tie 4 dni platí ZĽ a ostatné UP. ZĽ ťa prihlasuje a odhlasuje v tie dni, ktoré robíš a ostatné platí UP.
    ivka70 Urad prace ziadne odvody za nikoho neplati.
    Len evidovany nezamestnany je poistencom statu.
      zbaliť

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Dobrý deň, poprosím o radu: môže byť zamestnanec , ktorý pracuje na základe dohody o pracovnej činnosti odmeňovaný aj mesačnou mzdou , alebo len hodinovou mzdou?
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tweety Dohodár nemá mzdu ale odmenu za prácu na dohodu. Tá môže byť hodinová(pozor na MM) alebo mesačná.
    PS otázky zadávame samostatne, nie k iným už zodpovedaným.
    zuzu 76 Ďakujem za upozornenie a za rýchlo odpoveď,.. ak bude stanovený rozsah pracovného času na 10 hodín týždenne a dohodnutá mesačná odmena napr. na 400 € , tak v prípade odpracovania menšieho počtu hodín sa mesačná odmena alikvótne upraví na počet odpracovaných hodín?
    Tweety nie, je to mesačná odmena, t.j. stále rovnaká
      zbaliť

    dohoda o pracovnej činnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.