Zavrieť

Porady

ako odstrániť obkladačky zo steny bez ich poškodenia?

dobrý deň
chcem sa len spýtať, či idú dole obkladačky zo steny za kuchynskou linkou dole tak, aby sa nepoškodili, a ostali celé a dali sa ešte raz použiť, ale na iné miesto. Ide mi o to, že známy potrebuje doložiť obkladačkami stenu, ktorú pôvodne neobložil. Obkladačky už nemôže zohnať - možno v Čechách...Dole pod linkou má asi 8 kusov, ktoré nepotrebuje. Dajú sa teda nalepené dať dole? a využiť? vďaka
Naposledy upravil kopretinka : 12.11.14 at 15:09
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jslancik je offline (nepripojený) jslancik

    bez servítky jslancik
    závisí to hlavne od lepidla, ktorým to bolo lepené. Ak je to moc dobre nalepené, tak bude problém odlepiť a očistiť. Ale tak vyskúša, uvidí. Potom môže hľadať iné riešenia.
    Úspech je priamo úmerný vynaloženej snahe a hlavne opatrnosti, s akou to bude robiť. Ideálne by bolo, keby z tých 8 kusov potreboval tak 4 ks
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Peggynka Robota pre archeológa Možno neboli lepené lepidlom,vtedy je to pomerne krehké a dá sa to oklepať.
    jslancik je veľa možností, ako to môže byť nalepené, a lepidlo nie je tá najhoršia. Niekedy sa to lepilo priamo cementom - a to neodlepí nikto. Až obkladačky praskali, čo to tak pevne držalo. A v súčasných lepidlách je tiež rozdiel - od tých mocných až po slabučké. Ak si niekto namiešal vlastnú zmes, hlavná premenná je množstvo cementu. Takže ťažko hovoriť, treba vyskúšať.
    Peggynka U nás to bola malta z r. 1980 a išlo to pekne dole (celé obkladačky),samozrejme,že sme dali nové, ale všimla som si,že sa dajú kúpiť už za 3-4€ za m2(rôzne výpredaje).
    Mima75 no tuším bude lepšie, ked niekde v čechách zoženie aspoň tých pár 8 kusov a čím by to mohol dávať dole? akým spôsobom? vďaka
    sito Nie je malta ako malta. Aj Malta je! Ale, aj tá z roku 1980 nie každá je rovnaká! No nech 1.5 m2 som dával dole, tak na mozaiku by sa hodili. Čosi som sa natrieskal kladivom na majzel, a že, ktorý hajzel ich tam lepil? Asi pri tom nepil, keď tak kvalitne pricapil. Alebo áno, a nešetril na cemente. Nebude k tomu žiadne demente. Leda, že by nejaká dobrá duša vymazala ...
      zbaliť

    Taserda je offline (nepripojený) Taserda

    Taserda
    Dajú ale je to o šikovnosti a o šťastí. Ja (nepovažujem sa za šikovného) som niečo podobné robil, niektoré som použil aj so starým lepidlom aby som nepoškodil obkladačku. Samozrejme pod ňu som musel ubrať z omietky.
    Na tvojom mieste by som sem dal fotku obkladu či niekto nemá na predaj staré nevyužité.

    vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

    vlado 33
    Ani nie tak od lepidla ako podkladu, na čo boli tie kachličky lepené. Pokiaľ to bol betón, škoda námahy. Lepidlo z ľahká odstrániš vibračnou brúskou s diamantovým nadstavcom. A tiež tanierovou brúskou, taktiež diamantovým (brúsnym cca30€) kotúčom.

    ako odstrániť obkladačky zo steny bez ich poškodenia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.