Zavrieť

Porady

ako zistím, či bol krov napustený bochemitom?

prerábali nám strechu
3 komentárov     zbaliť
marjankaj Ak by si dal kontakt na tú firmu a aj adresu toho domu a tvoje meno, tak by sa niekto aj vedel opýtať v tej firme.
rieva a ináč sa to nedá?
marjankaj No môžeš sa tam opýtať aj sama.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Najpravdepodobnejšie Váš krov napustený Bochemitom nebude. Prečo? Pretože bezfarebné moridlo sa používa na drevené časti, ktoré nie sú extra pohľadové, no nebudú už ničím ďalej zakryté, čo prípad krovu na dome nie je. Ak si dá niekto námahu krov moriť, tak určite farebným moridlom alebo si farbu pridá do transparentného, pretože sa mu ďaleko lepšie natiera, valcuje, strieka (vidí ošetrené časti od neošetrených), ak to teda nie je morené máčaním - tu sa spravidla používa farba.
    No veď firmy sú všelijaké, aj lacné, aj nekvalitné.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    KEby to bolo napustené Krovsanom, tak to drevo má zelenú farbu. Myslím, že Bochemit je bezfarebný. Ak je to natrené Bochemitom, tak drevo bude trochu tmavšie, než pôvodné. Na to by si ale potrebovala zase kúsok pôvodného na porovnanie. Treba sa vo firme opýtať.
    Ing. Ľubomír Janoška Krovsan môže byť aj hnedý, aj bezfarebný
    expeeert Bochemit môže byť tiež zelený, hnedý aj bezfarebný. Pri bezfarebnom ak bol ešte zriedený, tak rozdiel moc nebude vidno.
    ak ste si nie isty tak nech vám to dokážu oni že to namorili inak myslím že namoriť to zvládne každý sám ... ale test asi len položím hmyz ( v krajnom prípade lykožrúta ) a sledujem či mu zachutí alebo skape ... ono ale napr. do zdravého dreva ani ten hmyz nejde - drevárske firmy tvrdia že čo je škodlivé pre hmyz je aj pre ľudí

    pepa78 je offline (nepripojený) pepa78

    pepa78
    marjankaj, nehnevaj sa, ale tie tvoje odpovede...občas to vyzerá, že naschvál si nedokážeš spočítať 1+1 a potom tu hádžeš takéto odpovede...
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj A bráni ti snáď niekto, aby si sám dal kvalitnú odpoveď?
    pepa78 jasne že nebráni, ja reagujem len na štýl tvojej odpovede..kebyže viem odpoveď na zadanú otázku, tak odpoviem...ale keďže ju neviem mlčím k danej téme...
    marjankaj No ja som na rozdiel od teba neodpovedal. Len som komentoval otázku. Nedomyslenú mierne povedané.
    Nakoniec môže poslať vzorku do nejakého chemického laboratória. Tam by to asi zistiť vedeli.
    Alebo lacnejšie bude, keď sa opýta veštice.

    Okrem toho som navrhol to isté ako Chobot alebo Bella.
    Marleau síce nanavrhol nič, ale zato pridal výborný postreh. Aj keď zadávateľke asi veľmi nepomôže.
    pepa78 ako čítam nemá význam riešiť pekný víkend
      zbaliť

    ako zistím, či bol krov napustený bochemitom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.