Zavrieť

Porady

Je poistenie žiakov v škole povinné?

Mňa by zaujímalo, či je poistenie žiakov v školách - konkrétne na SŠ, povinné. Aj u nás sa stal úraz a vtedy sme sa dozvedeli, že škola poistku nemá. Je povinnosťou školy uzavrieť takúto poistku pre žiakov hromadne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    opat treba uviest odpovede na pravu mieru ...
    treba rozlisovat urazove poistenie a poistenie zodpovednosti

    ak sa dietatu v skole stane uraz za ktory zodpoveda skola, tak skola plati odskodne ...

    a z coho to zaplati, je problem skoly, ak ma skola zodpovednostne poistenie, skodu zaplati poistovna, ak nema, tak zriadovatel alebo skola z vlastnych prostriedkov

    ak skola uzavrie hromadne urazove poistenie ziakov (ktore si platia rodicia bud osobitne alebo z triedneho fondu, ZRPS a pod.), tak v pripade urazu zaplati poistovna plnenie za dany uraz, ale toto nema ziaden vplyv na vyssie uvedenu zodpovednost skoly a jej povinnost platit

    rovnako ak ma dieta sukromne urazove poistenie, tak dostane plnenie aj z tohto poistenia, vtedy je urazove poistenie v skole pre neho zbytocne a duplicitne ...

    skola nemusi uzavriet urazove poistenie pre ziakov, ale ci ho uzavrie alebo nie, nezbavuje ju to ZODPOVEDNOSTI, takze v pripade urazu ziaka napr. na telesnej vychove dostane rodic plnenie z urazoveho poistenia (ak ho skola pre ziakov uzavrela) a sucasne ma rodic pravo pozadovat od skoly odskodne a z coho ho skola zaplati zavisi od toho ci ma SKOLA uzavrete zodpovednostne poistenie ...
    Naposledy upravil bubkoch : 14.11.14 at 08:58

    evuš je offline (nepripojený) evuš

    evuš
    Nie, nie je to povinnosť....ale určite je to veľké plus, ak je škola takto poistená... My túto poistku platíme každý rok /ZŠ/ z rodičovského združenia...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    bubkoch SKOLA je poistena a VY tuto poistku platite ? tak to potom nie skola je poistena, ale VY ... alebo preco VY platite poistku SKOLE ?
    evuš ..nepochopil si...tú školu navštevujú "naše" deti... poistená je škola, a aby to nemusela platiť zo svojho, platíme to my - všetci rodičia detí navštevujúcich školu z "rodičovského združenia" - čiže z príspevku ZRPŠ, 2% , ktoré dostaneme, či získame peniaze rôznymi akciami.... :-)
    bubkoch co platite zo ZRPS ? urazove poistenie deti alebo poistenie zodpovednosti skoly ? myslim ze nechapes ty
    :-)
    Papierniková evuš nemáš ty na mysli poistenie proti krádeži ?
    evuš ..no, nepochopili sme sa :-) ..urazové poistenie detí, poistenie voči krádeži a pod....súhlasím s tým, čo píšeš nižšie, že škola zodpovedá za úraz...a či to zaplatí potom zo svojej poistky, či keš je problém školy....
      zbaliť

    aneta428 je offline (nepripojený) aneta428

    aneta428
    nie je to povinné, nedávno o poistení žiakov písalo NexfFuture, sú tam veľmi pekne zhrnuté možnosti, skús sa na to pozrieť.

    Sixon je offline (nepripojený) Sixon

    Sixon
    nie povinne to nie je a pokial ma dieta urazovu poistku tak plnenie je z nej a skola s tym nema nic

    Je poistenie žiakov v škole povinné?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.