Zavrieť

Porady

Mama ma ciastocny 250e pri ohodnoteni 45%.kolko bude dostavat pri dovrseni 62 rokov

Anketa: prosim vysvetlit ako sa zmeni suma ciastocneho ivalid, dochodku pri dovrseni 62 rokov

Počet hlasujúcich
1. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • zvysi sa suma dochodoku?

    1 100.00%
  • o kolko?

    0 0%
  • ostane nezmenena?

    0 0%
  • znizi sa?

    0 0%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Ako sa to da vypocitat? Je to uz konecna suma alebo sa bude menit? Este pracuje a do dovrsenia 62 rokov jej chyba 5 rokov.
Naposledy upravil janik60 : 14.11.14 at 13:59 Dôvod: odstranit anketu
3 komentárov     zbaliť
ivka70 tu nic nehovoriacu anketu by si mohla dat z otazky prec .....
janik60 Ak mi povies ako sa to da vyhodim ju, a dakujem
ivka70 Skus tlacitdlo upravit pod otazkou. ak to nepojde, nahlas cez trojuholnik adminovi, ten ju odstrani
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    "kukni" do rozhodnutia - máš tam priemerný osobný mzdový bod, aj počet rokov dôch. poistenia. Ďalšia veličina - aktuálna dôchodková hodnota - bude známa pri výpočte starobného dôchodku.

    SD sa vypočíta :
    priemerný osobný mzdový bod x počet rokov dôch.poistenia x aktuálna dôchodková hodnota.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    janik60 Dakujem, ja len chcem vediet ci sa jej dochodok zvysi a ako alebo ci je to konecna suma. Zatial mi to kazdy vysvetluje inak. Rozhodnutie nemam , mama byva daleko. Este raz dakujem.
    veronikasad Inv.dôchodok je 45 % z vypočítanej sumy starobného dôchodku, ku dňu priznania invalidity. Dopočítava sa pri výpočte dôch.poistenie do dovršenia dôch.veku. Určite SD bude vyšší ako 250€.
    janik60 DAKUJEM, ZO SRDCA DAKUJEM.
      zbaliť

    Mama ma ciastocny 250e pri ohodnoteni 45%.kolko bude dostavat pri dovrseni 62 rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.