Zavrieť

Porady

STK+EK po termine

Zdravim, chcem sa spytat, ze ak som 2mesiace od skoncenia aktualnej STK a EK a pojdem si dat spravit teraz STK a EK. Moze mi este niekto (urad,...) apod. udelit pokutu aj spätne? Cize ked uz bude nova STK a EK urobena?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    misoft Súhlasím! Bol predsa stanovený termín, nebol dodržaný. Pokuta je potom oprávnená.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    aký úrad dáva pokutu?
    ja som bola kedysi na STK po termíne niekoľko mesiacov, dostala som papiere, označenie, a bolo.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Obvodný (okresný) úrad, odbor dopravy.
    http://spravy.pravda.sk/domace/clano...chybajucu-stk/
    Kedysi stanice STK neboli prepojené on-line, takže nebol prehľad kto a kedy mal, alebo nemal hotovú STK. Teraz sú stanice STK prepojené, kontrola na stanici je ihneď zasielaná a evidovaná elektronicky. Takže je prehľad a úrady dostávajú údaje do niekoľkých dní (príp. do 2-3 mesiacov) o tom, kto ju nemá, alebo urobil neskoro.
    KEJKA dobre, a aký úrad?
    misoft Veď predsa píšem, buď obvodný úrad, alebo okresný úrad. Tam kde je vozidlo zaregistrované.
    Každá samospráva ma odbory dopravy a pozemných komunikácií.
      zbaliť
    sosak Môže dať do piatich rokov, okresný, alebo obvodný úrad, od vtedy kedy k porušeniu došlo.

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Ak sa pýtate, či existuje nejaké tolerančné pásmo, kedy by vám mohol prižmúriť oko, ak ste absolvovali kontrolu napríklad len jeden deň po skončení platnosti tej predchádzajúcej, nemáme pre vás dobrú správu. Gabriela Jarošová potvrdila, že: „Každé vozidlo, ktoré je prihlásené do evidencie vozidiel, musí byť v ustanovených lehotách podrobené technickej a emisnej kontrole. Prevádzkovateľ vozidla je povinný tieto lehoty dodržať.!

    Pozor na termíny, môžu sa vám vypomstiť

    Okresný úrad vám môže napariť pokutu, ani sa nazdáte. Môže totiž začať konanie o uložení pokuty prevádzkovateľom vozidiel za neplatnú technickú kontrolu vozidla alebo neplatnú emisnú kontrolu motorového vozidla do 6 mesiacov od momentu, keď sa o tom okresný úrad dozvedel a najneskôr do 5 rokov od vtedy, ako k porušeniu došlo.
    http://podkapotou.zoznam.sk/cl/10006...ou-platnostou-

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.