Zavrieť

Porady

Vyrážky u dieťaťa

Ahojte, idem si k vám po radu... môj 4-ročný syn sa mi raz vyhádzal červenými vyrážkami v ústach a na rukách. Nebolo ich veľa, asi 3 či 4. Stali sa z nich chrastičky. Lekárka nás poslala kožnej a tá to zhodnotila ako nejakú alergickú reakciu pravdepodobne na jedlo. Odvtedy sa cca raz za mesiac-dva tak vyhádže, potom sa mu to zahojí. Myslím, že z jedla to nebude, odsledovali sme to. Posledných 2x mal deň pred tým aj horúčku... to bolo teraz v piatok a odvtedy sa mu vyhadzujú stále nové vyrážky sú to také červené chrastičky, po 2 dňoch sa zahoja... zajtra pôjdeme k dr., lebo tu detskú pohotovosť nemáme, ale nemáte niekto skúsenosť s niečím podobným? Ovčie kiahne už mal... Mám podozrenie aj na enterovirózu, ale vracala by sa po mesiaci? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Treba ísť na alergológiu.
    Moze to byt kľudne aj kombináciou 2-3 rôznych jedál, pričom každé samostatne problém nespôsobí. Vylúčiť alergiu na jedlo sa da len 100% vylúčením konkrétneho jedla z jedálneho lístka, co ste asi nerobili, tym skôr pre vsetky možnosti.
    kendy My sme na alergológii boli, na odporúčanie dr. sme vylúčili citrusy, orechy, kyslé ovocie a pod. Myslela som, či to nemá z banánu, ale vyhádzal sa aj keď ich nejedol...

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Tak vylučovaciu dietu na dostatočne dlhý čas,čím myslím skôr mesiace ako týždne.

    Vyrážky u dieťaťa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.