Zavrieť

Porady

karta diners club international

Náš konateľ dostal platobnú kartu Diners Club International. Viete mi pomôcť, účtuje niekto také karty? Dostali sme už aj jeden "výpis", platili sme kartou za letenku. Kedy a akým spôsobom odrátajú z bežného bankového účtu tie peniaze čo nám vlastne teraz úveruje ten club? Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef je offline (nepripojený) Jozef

    Jozef
    Ja som to v jednej firme uctoval. Mal to tiez majitel a platil tym tiez vselico.

    Nepamatam sa presne, nakolko to bolo par rokov dozadu, ale uctoval by som to, az ked to odide z vasho uctu a budes to mat na vypise a vypis Diners Clubu by som dolozil k beznemu vypisu z uctu ako prilohu.

    AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

    Som, kto som... AlaNR
    Takéto karty zvykne banka inkasovať priamo z bežného účtu. Ak je to cez Tatrabanku, treba si pozrieť na internete www.tatrabanka.sk, Individuál.klienti, Platobné karty, Karta Diners Club International. Sú tam informácie aj o súôsobe úhrady čerpanej sumy.

    rene je offline (nepripojený) rene

    rene
    Mám v jednej firme dve takéto karty, kde vlastne napr.od 15 jedného mesiaca do 15 druhého mesiaca môžu platiť takouto "pôžičkovou" kartou a pokiaľ majú na bežnom účte k 15 dňu nasledujúceho mesiaca prostriedky, tak sa im automaticky odpíšu na úhradu "pôžičky" a neplatia sa žiadne úroky. Príde k tomu vždy výpis, kde je rozpísané, za čo bolo platené. Konatelia ale nie vždy použili kartu na úhradu firemných výdavkov a tak som nevedela, ako vlastne vyúčtovať tú úhradu z bežného účtu.
    Urobila som to nakoniec tak, že tú úhradu z banky na kartu som zaúčtovala 261/221, následne som tie peniaze prijala do pokladne príjmovým dokladom 211/261 a úhrady z karty som účtovala na jednotlivé nákladové účty, podľa toho, kam konkrétna suma patrila podľa bločkov. Tým som vlastne vyradila účty, ktoré neboli nákladové, ale boli platené z "pôžičkovej" karty.
    Ale či je to celkom správne zúčtované, to som si veru nie istá.
    Viete to niekto inak poriešiť ?

    accad je offline (nepripojený) accad

    accad
    Ja účtujem platby, ktoré spoločníci urobia pre súkromné účely ako pohľadávku voči spoločníkom a následne splatenie pohľadávky ako príjem do pokladne.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Podľa mňa je treba účtovať platbu kartou ako pohľadávku alebo záväzok. Ja by som účtoval:
    Ak skôr zúčtuje pracovník
    1. keď pracovník zúčtuje letenku 512/325
    2. výpis z BÚ 325/221

    Ak je odpísané z účtu skôr, ako pracovník zúčtuje
    1. výpis z BÚ 335/221
    2. keď pracovník zúčtuje letenku 512/335

    certik je offline (nepripojený) certik

    certik
    Otvorím túto starú tému. Účtujem Diners Club prvý krát a chcem si overiť či to robím dobre. Podnikateľ nakupuje počas mesiaca na túto kartu a nosí mi príslušné doklady, napr. na PHM. Tieto účtujem cez záväzky, uplatňujem aj DPH dňom nákupu a ked si banka stiahne z účtu tento záväzok a ja si ho odúčtujem ako splatený. Účtujete niekto tieto karty a poradíte?

    karta diners club international

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.