Zavrieť

Porady

zamena oleja do agzatu lepsich parametrov API TC garden za olej M 2T

Vlastnim agzat 20 rokov a pouzival som olej M 2T BEZ PROBLEMOV . O lej som pouzival do motocyklov a motocykel najazdil do vybrusu 20 000 km , Pred 6 r som kupi olej / kvalitnejsi / API TC garden a po spaleni30 l benzinu mal motor slabsi tah . po rozobrani bol motor teda kluka , kartre cele cirne asi 1 mm cierneho mazu a piest celu cierny . Urobil som vybrus a vymenil som patricne diece. Po spaleni 10 l benzinu s gardem olejom netesnil vyfuk . po demontazi vyfuku som zbadal piest cely cirny a zhodeni hlavy asi 05 mm cirneho mazu.na pieste preschadzam na olej m 2t alebo castrol 2 t .Garden olej je spalovany uz v klukovke ako aj na pieste Predpokladam to podla bod zapalnosti olejov/pozri bezpecnostny list olejov kde olej castrol garde ,slovnaft garden maju bod vzplanutia 86 stC a stare oleje castrol2 t alebo M 2T 230 st C a vlastne teploty suciastok v motore agzat su od 60 stC do 220 stC Valec dosahuje 130stC, Kto tomu rozumie je to tak alebo je ine vysvetlenie .To vlasne kupou drahsieho a kvalitnejsieho oleja motorom skodi
ak rozumiete olejom tak poradte pavol
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Slavco31 je offline (nepripojený) Slavco31

    Slavco31
    Zmenou oleja si dosiahol rozpustenie starého karbonu a pri inom oleji je možno aj iný pomer miešania.Ja som na Vari pri prechode začal používať STHIL a miešam ho 1:50.

    zamena oleja do agzatu lepsich parametrov API TC garden za olej M 2T

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.