Zavrieť

Porady

záloha a faktúra v inej mene

Dostali sme zálohovú faktúru od polskej firmy na 1 259,08 EUR. /vyst. 23.10.2014/ a túto sme im aj zaplatili. Vyúčtovaciu faktúru sme ale od nich dostali na 5 059,36 PLN. /vystavená 7.11.2014/. A teraz mám problém ako to zaúčtovať, lebo ak to prepočítam kurzom zo 6.11.2014 tak mi to vychádza
1 198,50 EUR. Pani z polskej firmy nám napísala, že ich banka im strhla nejaké bankové poplatky keďže záloha bola zaplatená v EUR a oni to dostali v PLN a preto je konečná faktúra vlastne nižšia. . A teraz ja neviem čo s tým, čo s tým rozdielom? A je to vôbec možné, že záloha a faktúra sú v inej mene?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ak ste zaplatili 1.259,08 €, oni toľko dostali, ibaže platili poplatky, tie so zálohou nemajú nič spoločné, sú to bankové po poplatky. Takže faktúra mala byť k zálohe, ktorú ste zaplatili.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    klacmanova1 A môže byť záloha v EUR a konečná faktúra v PLN?
    Tweety veď si to prepočítaš podľa kurzu
    klacmanova1 Takže nakoniec som sa dopátrala ako to vlastne všetko je, faktúra je v nižšej sume preto, lebo my sme síce zaplatili záloh. faktúru ale nie na ich účet v EUR, ale na účet v PLN. /šéf si nevšimol iné číslo účtu/. Im strhli za to poplatky. Takže vlastne to bola naša chyba a oni konečnú faktúru nezmenia. Z uvedených dôvodov došlo k tomu, že vlastne sme preplatili konečnú faktúru skoro o 60,- EUR. Pretože záloha bola vyššia. Ako mám u nás zaúčtovať tento preplatok?
    klacmanova1 Prosím odpoved, oni nám už peniaze nevrátia, moj sef to povazuje za vybavene, ich sef tiez a ja co s tym?
      zbaliť

    záloha a faktúra v inej mene

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.