Zavrieť

Porady

ukončenie PP na dobu určitú a odhlásenie zo Sociálnej poisťovne

Ahojte, prosím Vás čo mám robiť, ak mi zamestnanec dnes 28.4 povedal, že ukončuje PP, ktorý mu končí k 30.4./nedeľa/, keďže ma PP na dobu určitú. Nebude problém odhlásiť ho hlavne zo soc. poisť. k 30.4., žiže spätne?Odhlásim ho až v utorok 2.5.ináč sa nedá/ a čo inšpek.práce, takýchto" maličkosti" sa radi chytajú/.Čo vy na to?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

    Zita4
    antonia111
    Ahojte, prosím Vás čo mám robiť, ak mi zamestnanec dnes 28.4 povedal, že ukončuje PP, ktorý mu končí k 30.4./nedeľa/, keďže ma PP na dobu určitú. Nebude problém odhlásiť ho hlavne zo soc. poisť. k 30.4., žiže spätne?Odhlásim ho až v utorok 2.5.ináč sa nedá/ a čo inšpek.práce, takýchto" maličkosti" sa radi chytajú/.Čo vy na to?
    Práveže ho nemôžeš skôr odhlásiť, až po ukončení PP. Ide o nelegálnu prácu - nemôže pracovať a nebyť evidovaný na Soc. poisťovni. Tu ti naozaj nemajú čo vytknúť.

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    Súhlasím, zamestnanca odhlasuješ zo SP po ukončení PP. Skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok, tak ho odhlásiš 2.5. Je to OK. Zo zdravotnej do 8 dní.

    antonia111 je offline (nepripojený) antonia111

    antonia111
    Vďaka, občas mi haraši. a veci, ktoré bežne normálne viem, mi zrazu vypadnú z hlavy, ale to iste poznate.Veľmi ste mi pomohli.Rozmyšľala by som nad tým aj cez víkend.......

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Ingrid G.
    ... zamestnanca odhlasuješ zo SP po ukončení PP. Skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok, tak ho odhlásiš 2.5.
    zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
    Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie?

    Ingrid G. je offline (nepripojený) Ingrid G.

    Ingrid G.
    vladan
    zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
    Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie?
    Súhlasím, zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia. 30.4. je nedeľa - skôr nemôžeš, 1.5. je sviatok. Má mzdová účtovníčka ísť 1.5. do práce odhlásiť zamestnanca zo SP?

    A čo sa týka ZP, píšeš "...teda v tento deň má byť zamestnanec odhlásený zo ZP..." - už neplatí oznamovacia povinnosť pre zamestnávateľa 8 dní?

    Bee je offline (nepripojený) Bee

    Bee
    Nie je to náhodou tak, že zamestnanca odhlasuješ zo SP najneskôr jeden deň po skončení pracovného pomeru. Ja som mala tiež zamestnanca,ktorému skončil PP 30.4.06. V stredu 26.4. som mala cestu do SP tak som mu vypísala odhlášku. Na odhláške sú predsa dva dátumy, dátum zániku poistenia, teda 30.4. a dátum vyplnenia formulára, teda v mojom prípade 26.4. V SP nemala žiadne námietky.
    Takisto do ZP máš na to osem dní, no dátum skončenia poistenia je koniec PP.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Ingrid G.
    A čo sa týka ZP, píšeš "...teda v tento deň má byť zamestnanec odhlásený zo ZP..." - už neplatí oznamovacia povinnosť pre zamestnávateľa 8 dní?
    Vladka určite myslela SP (nie ZP), a skutočne je to najneskôr deň po zániku poistenia. Ak si sa dozvedela o ukončení PP skôr, môžeš ho odhlásiť aj skôr samozrejme s dátumom ukončenia poistného vzťahu 30.4.2006.
    Pretože však 1.5.2006 je štátny sviatok, môžeš tak urobiť samozrejme 2.5.2006, pretože je to prvý pracovný deň po 30.4.2006.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    vladan
    zamestnanca odhlasuješ zo SP v deň nasledujúci po zániku poistenia, v konkrétnom prípade je deň zániku poistenia 30.4. a teda deň nasledujúci po zániku poistenia je práve deň 1.5.2006.
    Teda v tento deň by mal byť zamestnanec odhlásený zo ZP, nie?
    prepáčte, som sa sekla so skratkou, namiesto ZP tam malo byť SP. Do ZP ešte stále platí termín 8 dní.

    Natka je offline (nepripojený) Natka

    Natka
    Po skončení pracovného pomeru je treba do koľkých dní poslať na soc.poisť. list dôchodkového zabezpečenia?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Natka
    Po skončení pracovného pomeru je treba do koľkých dní poslať na soc.poisť. list dôchodkového zabezpečenia?
    No v poučení píšu, že do troch dní, ale to ešte nemáš ani mzdy urobené, takže, akonáhle vieš jeho posledný VZ a máš urobenú výplatu, máš ukončený mzdový list, tak ihneď.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.