Zavrieť

Porady

Logo na automobiloch, ktoré sú majetkom s.r.o -čky

Stanovuje nejaký zákon, že autá, ktoré sú vedené ako majetok firmy ( osobné aj nákladné ), musia byť nejakým spôsobom opatrené logom firmy?
marjankaj Vieš, čo je to logo? Ktorý zákon sročkám prikazuje mať logo?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Vo všeobecnosti nie je povinnosť zverejniť meno vlastníka na motorovom vozidle ani pre právnické osoby a už vôbec nie pre fyzické osoby. Na evidenciu vozidla slúže EČV (evidenčné číslo vozidla).

    Existujú ale špeciálne prípady, kedy vozidlo musí mať nejaké označenia, napr. v prípade taxislužby je presne uvedené, že na predných dverách musí mať taxikár uvedené meno a cenník.
    willma to je len vnútropodniková smernica - nemá opodstatnenie v zákone

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    Podľa mňa nie.... a prečo len s.r.o.čky? Ak by "museli" byť autá označené, tak určite všetky podnikateľské... a to teda nie sú.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped veď to tam je napísané že s výnimkou, takže z toho vyplýva že nemusia.
    fortunka kde? )) ja komentujem otázku a nie tvoj komentár...
    buchač

    Si teda neviem predstaviť tie luxusné autá, polepené tým logom...
    Len v mojom okolí ich je požehnane...
    Jeden sused má BMW X5 ...a pritom podniká s odevami-taký malý butičok má...

    Alebo iná rodina sa vyváža na Lang Rover...obaja majú svoj...a určite to nie sú súkromné autá.
    ======================================

    Ale na druhej strane by to bolo aj zaujímavé......že kde si kto ulieva tie love...
    nestvitema Ďakujem všetkým za názory - aj mne sa to zdalo ako úplná blbosť...Len sa mi do uší dostal šum, že ak si uplatňujeme náklady na autá - PHM, atď - a nechceme, aby nám ich pri daň. kontrole vyhodili, potom tie autá musia byť nejako označené ako majetok firmy... Oprávnenosť nákladov sa dá predsa dokázať úplne inak a lepšie ako nejakou nálepkou na aute...
    fortunka Ako ulieva? Hadam si na to zarobím , tak si to kúpim... je to moja vec a nikoho do toho nič.. ak zarobím na auto za 50tis, tak zarobim.. ak niekto zarobi 10tis na auto tak si kupi take... Nema to nic s ulievanim.. Ci co neminiem nech darujem statu, nech si to rozkradnu? .. pekne hlupy nazor...
    A dalsia vec.. pre kazdeho je luxusne auto nieco ine.. u niekoho je mercedes standard, u niekoho je aj fabia nadstandard. Naklady ktore danovy urad rad vyhadzuje su aj tak vacsinou rovnake (spotreba a pod) pri vsetkych autach.
    fortunka nestvitema ... samozrejme, tym ze je firma v technickom preukaze, knihy jazd a pod... tak je jasne preukazane ze je to firemne auto a nejaka nalepka na tom nic nezmeni. Nalepim nalepku na susedove auto a dam si aj jeho naklady do uctovnictva :P
      zbaliť

    Logo na automobiloch, ktoré sú majetkom s.r.o -čky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.