Zavrieť

Porady

Podpora v nezamestnanosti a práca na dohodu s používaním súkromného auta

Dobrý deň,prosím Vás o radu som na podpore ÚP, mám možnosť uzatvoriť prácu dohodu s tým, že by som mal reprezentovať zamestnávateľa obchodne u jeho zákazníkov, čiže raz týždenne napr. vycestovať napr. do Žiliny , vyškoliť predajcov, odprezentovať novinky, výrobky, ďalší týždeň do PN...a ísť späť do BA. Ale ide o to, že mám používať vlastné autom. Viem, že môžem zarabáť max. 148 Eur aby som neprišiel o podporu a tu sa chem spýtať ako mi bude firma preplácať najazdené km a použitie auta, poprípade diéty, v tom prípade neprekročím už sumu 148 Eur alebo použitie auta sa tam už neráta? Ďalej akou sumou sa preplácajú km a ako sa to dokladuje? Po ďalšie ako by mala nazývať správne moja práca na dohod? Dohoda o pracovnej činnosti alebo podľa dohody o vykonaní práce? Ďakujem pekne za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Keďže ide o opakovanú činnosť, mal by si mať uzatvorenú Dohodu o pracovnej činnosti - výkon práce max. 10 hod. týždenne,

    Či sa do sumy 148,57€ započítavajú aj cestovné náhrady, informuj sa na Úrade práce.
    Pri používaní súkr.mot.vozidla so súhlasom zamestnávatela - musíš to mať vopred dohodnuté v Dohode, ti patrí spotreba PHM na základe údajov v tech.preukaze podľa aktuálnej ceny PHM + paušálna náhrada 0,183€/km.

    Tu máš citáciu zákona, ak máš pochybnosti o pracovníkoch Vášho UP, napíš dotaz na Ústredie práce :

    § 6
    Uchádzač o zamestnanie

    (2) Uchádzač o zamestnanie môže

    a) vykonávať zárobkovú činnosť na základe pracovnoprávneho vzťahu alebo právneho vzťahu podľa osobitného predpisu,13) ak mzda alebo odmena za vykonávanie týchto činností nepresiahne 75 % zo sumy životného minima pre jednu plnoletú fyzickú osobu podľa osobitného predpisu13a) platnej k prvému dňu kalendárneho mesiaca, za ktorý sa preukazuje výška mzdy alebo odmeny, alebo

    b) poskytovať údaje pre štatistiku rodinných účtov, ktorú vykonáva Štatistický úrad Slovenskej republiky,13b) na základe dohody o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru.

    (3) Zamestnanie na účely tohto zákona je vykonávanie zárobkovej činnosti zamestnancom, ak tento zákon neustanovuje inak.
    Naposledy upravil veronikasad : 30.11.14 at 23:20
    Tomig Ďakujem, ale nie som si istý, že na UP sú dostatočne fundovaní a budú vedieť niečo viac ako to čo je napísané v zákone.
    veronikasad doplnila som odpoveď

    Podpora v nezamestnanosti a práca na dohodu s používaním súkromného auta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.