Zavrieť

Porady

Vrátenie vyčlenenej pôdy polnohosp. druzstvu

Z listu, ktorý dostali viacerí spoluvlastníci pody."Ako vlastník pody, ktorej uzívatelom bolo Polnohosp. druzstvo xxx, som v minulosti poziadal o kúsok svojej, príp.náhradnej pody do uzívania za účelom dočasnej skládky reziva na krovy. Druzstvo mi vyhovelo a vyclenilo mi do uzívania parc. xx x, na ktorú som si priznal dane ako nový uzívatel. Jednalo sa o trvalo trávnatý porast ". V liste dalej píše, ze si podla poziadavky druzstva dal urobit geometr. plán a nakolko tazko ochorel, túto parcelu nemohol uzívat a ani nechcel, pokial by sa nestretol s povodnými vlastníkmi. Teraz chce parcelu vrátit druzstvu, no druzstvo ju uz nechce. Povedali mu ze to musí vrátit povodným vlastníkom. "Podla výpisu z katastra nehnutelností je vlastníkov 23 a preto všetkým vo veku 71 rokov musím zaslat listy, nakolko ide o spoluvlastnícky podiel a týmto vraciam uzívanú parcelu /neuzívanú/"
Nemali sme o tom ani tušenia. Prosím poradte . Dakujeme
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Vrátenie vyčlenenej pôdy polnohosp. druzstvu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.