Zavrieť

Porady

výpočet mzdy + nadčas

ahojte poraďáci, prosím poradiť ohľadne výpočtu mzdy za mesiac 4/06 (nakoľko som začiatočník) a VZ, tvorby SF a odvodov nakoľko robím mzdy ručne a nie som si istá či môj výpočet, by bol správny, pripadne ak niekto robí mzdy ručne či nemá náhodou nejakú excelovskú tabuľku na výpočet mzdy a odvodov.
Zákl. plat - 12600+nadčas za sobotu 8hod. + odmena 750 Sk(starobný dôchodca, poberá SD, riadny pracovný pomer)
Za I.Q.2006 bol základny plat 12600,- Sk. Prosim o výpočet mzdy a VZ tvorby SF a odvod, nakolko nie som si ista ci odvody a tvorbu SF(0,6%) treba aj z nadčasu+ odmeny.
Cením si každú odpoveď a názor....
Naposledy upravil danica : 01.05.06 at 11:25 Dôvod: presnejšia formulácia otázky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Skúsim to, ale možno že to nebude dobré.
    12 600 : 160 h = 78,75 /hodinová mzda/
    78,75 * 8 = 630 * 30% = 189 /príplatok za so.ne./
    78,75 *8 = 630 * 60% = 378 /príplatok za nadčas v so.ne/
    78,75 * 168 = 13 230.- /plat aj nadčasom/
    Vymeriavací základ spolu s odmenou 750 Sk: 13230+189+378+750=14547.-
    Odvody do sociálnej bez invalidného, lebo dôchodca IP neplatí: /6,4%/ 931.-
    Odvody do ZP /4%/: 582.-
    Základ dane: 14547-931-582=13034.-
    Ak je dôchodcom k 1.1.2006, nemá nárok na nezdaniteľnú čiastku:
    13034*19%=2476 /daň/
    13034-2476=10558 /čiastka k výplate/
    Ak k 1.1.06 nebol uznaný dôchodcom, má nárok na nezdaniteľnú čiastku: 7568.-
    13034-7568=5466
    5466*19%=1038/daň/
    13034-1038=11996 - /čiastka k výplate/
    Zhruba asi to je všetko. Ak sa mýlim opravte ma. Ahojte!

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Moni veľmi pekne ďakujem, len nie som si istá či nadčas netreba rátať za I.Q.2006 t.j.520hod./65dní a prečo 30% za sobotu ja som rátala 25% za sobotu?, a ešte nie som si istá ako je to z odovodami, či do HM t.j.VZ rátam aj ten nadčas a z čoho tvorím SF 0,6% lebo tiež myslim ze podľa § tam do VZ nepatrí náhrada za nadčas, dík za pomoc a čakám ďalší názor, dnes musím mať výplaty hotové, tak ešte raz prosím o radu....

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    danica
    Moni veľmi pekne ďakujem, len nie som si istá či nadčas netreba rátať za I.Q.2006 t.j.520hod./65dní a prečo 30% za sobotu ja som rátala 25% za sobotu?, a ešte nie som si istá ako je to z odovodami, či do HM t.j.VZ rátam aj ten nadčas a z čoho tvorím SF 0,6% lebo tiež myslim ze podľa § tam do VZ nepatrí náhrada za nadčas, dík za pomoc a čakám ďalší názor, dnes musím mať výplaty hotové, tak ešte raz prosím o radu....
    Za sobotu si dobre rátala 25%, ja som sa mýlila, už som dávno počítala mzdy ručne .Do VZ musíš rátať aj nadčas, to je isté a podľa mňa nadčas treba rátať tak, ako som to robila hore. Ale bolo by lepšie, keby nám pomohli aj iní.

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Moni dik, asi sme na porade len mi dve a ten nadčas ako, mysliš že sa ráta iba z 4/06 a nie za I.Q2006??? aspoň minule som to kdesi čítala ale rada prijmem dobru radu....

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Danica, prepáč mi,
    Starobný dôchodca neplatí ani poistenie v nezamestnanosti 1%, takže ešte jedna chyba v mojom výpočte. Dúfam, že ty si to vedela.
    ahoj
    Moni

    danica je offline (nepripojený) danica

    danica
    Cau Moni
    dik este raz, ano vedela som ze IP, ani PvN neplatí a ten nadčas som robila podľa tvojho výpočtu za apríl + 25% a nie za priemer I.Q.2006 .

    výpočet mzdy + nadčas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.