Zavrieť

Porady

Ustna dohoda o pozicke bez datumu splatnosti

Dobry den. V lete som cestoval s kamaratom po Europe, no posledny tyzden sa mu minule peniaze a chcel ist domov. Po mojom prehovarani suhlasil ze budem platit ja, takze hoteli, letenky atd. som platil ja z uctu. Nasa dohoda o vrateni bola ked citujem sam seba : "Peniaze neries, to mi potom nejako vratis, hlavne ze pocestujeme a nemusime ist uz teraz domov." Na papieri som mu nedavno spravil vyuctovanie co som kolko platil a vychadza to na 1200 eur. Rozhorceny argumentuje ze on uz dalej ani cestovat nechcel a hoteli co som platil, ci prenajmy aut boli pridrahe, ale ze suhlasi ze mi peniaze samozreme vrati. No skonstatoval ze mi bude posielat na ucet kazdy mesiac 10-20 eur ze viac nema. Potreboval by som ich samozrejme co nasjkor a nie za 10 rokov. Da sa to pravne napadnut? Dakujem
buchač ....hm....a čo, sa niečo pokafralo v tom vašom vzťahu ?
Chobot Mám pocit, že ste spolu docestovali...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    draik je offline (nepripojený) draik

    draik
    Buď sa dohodnete alebo podáte žalobu na súd s návrhom na vydanie platobného rozkazu. Dôkazné bremeno, že ste mu peniaze požičali resp. že ste plnili za neho, by však bolo na Vás.

    Anik je offline (nepripojený) Anik

    Anik
    Aj keď budem a na môj názor sa nepýtaš za priateľa ani priateľa mojich detí by som Ťa nechcela. Budem Ťa citovať :

    "Peniaze neries, to mi potom nejako vratis, hlavne ze pocestujeme a nemusime ist uz teraz domov."

    Ak si mu platil asi si mu veril, že Ti tie peniaze vráti, "hneď?, alebo v dohľadnom čase ak je študent?

    Tam ich riešiť nemal, lebo to vyhovovalo Tebe a teraz ich už musíš riešiť , lebo to vyhovuje Tebe.

    Nepríde mi to od Teba vôbec férové, že sa s ním nedokážeš dohodnúť.
    buchač AJ keď "LEN" komentár...tak veľmi dobrý komentár .

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bez veľkého úspechu áno, dá sa právne napadnúť - aspoň pokiaľ máš písomne od neho, že dlh uznáva.
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Igorko9 Pisomne nemam nic, pokial neratam facebook kde pise ze mi to vrati. A co tym mozem dosiahnut? Ze sud urci splatky? Opakujem, vratit mi to chce. Myslim ze z principu ze som vyberal drahsie hotely mi to chce takto vratit. Bol tam este jeden kamarat ktori to moze dosvecit, ale opakujem, on sa k dlhu priznava. No chce ho splacat velmi dlho.
    misoft Odkazy na ksichtoknihe nie sú dôkazom..... Avšak je očitý svedok, dlžník ti to písomne uzná (Uznanie dlhu) - je šanca to z neho vytĺcť - hoci aj súdne. Bude vydaný platobný rozkaz a je to. Bude mať lehotu na vrátenie (ty nemusíš súhlasiť s jeho návrhom splátok)) - nedodrží - exekútor a je to. A dlžníka to vyjde ešte drahšie....
    Igorko9 Super velmi dakujem za odpoved. Len o platobnom rozkaze s lehotou. Moze sud urcit splatky napr. len nejakych tych 20 eur mesacne? Kedze je este student a prijem ma len z brigad a podobne.
    misoft Súd asi pravdepodobne neurčí splátky, on určí, že je povinný vrátiť do xx.xx.xxxx. Potom už je na veriteľovi a dlžníkovi, aby sa vyrovnali. Ak však dlžník sa k činu mať nebude, veriteľ na základe súdneho rozhodnutia si vybaví platobný rozkaz a len potom začne tóčó. Tam už dohody nebudú - rovno bude PLAŤ! Alebo exekútor.
    Igorko9 fajn takze napriek tomu ze ked som mu poziciaval tak s tym ze mi potom niekedy vrati. Okej velmi dakujem, idem ho s tym oboznamit.
      zbaliť

    Ustna dohoda o pozicke bez datumu splatnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.