Zavrieť

Porady

Zatepliť trámový strop, alebo nechať tak ?

Kúpili sme starší RD. Už sa tu o tých stropoch popísalo veľmi veľa. Nikde som však nenašiel nejakú komplexnejšiu odpoveď. Je tam trámový strop ( palach ). Skladba odspodu: omietka, dosky,trámy ( vzduchová medzera ), dosky (záklop ), škvárobetón 3-5cm,poter. Aktuálne je poval otvorený a teda riadne dostatočne odvetraný. Chcel by som ho však zobytniť. A teda hlavne ma zaujíma, či je potrebné nejako zatepliť ( vyplniť ) tú vzduchovú medzeru, pokiaľ bude poval/ podkrovie zobytnené a vykurované.Či dať dolu ten škvárobetón, dať medzi trámy napr. fúkanú izoláciu a následne na záklop len drevennú podlahu ( s kročajovou izoláciou samozrejme ), alebo nechať tak a položiť drevenú podlahu na ten poter bez akéhokoľvek zateplenia a vyplnenia dutiny?
Vopred veľmi pekne ďakujem za reakcie a rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dobrocani je offline (nepripojený) dobrocani

    dobrocani
    Ja rekonstuujem podobny dom z roku 1962. Menil som strechu a skvarobeton mi bol odporuceny odstranit. Po jeho odstraneni ma cakalo nemile prekvapenie vo forme zhniteho zaklopu.
    Povalu som riesil ako skladisko, a zateplenie medzi tramy beriem ako samozrejmost. Kedze mam len 14x14cm stropne tramy, pridal som izolaciu aj nad tramy. Teraz mam skladbu 14cm ISOVER DOMO medzi tramami a nad tramami mam do kriza ISOVER DOMO 14+16cm. Parozabrana pojde len na strop.
    Omietku a dosky z dola som tiez odstranil, chcem tam dat tatransky profil na dreveny rost. Stav dosiel bol nevyhovujuci, dedo na stavbu pouzil neomietnute dosky, miestami nulova hrubka, nebolo by kam kotvit podhlad.

    Zatepliť trámový strop, alebo nechať tak ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.