Zavrieť

Porady

Výzva zo Socialnej Poistovne

ahojte

prosim vas potrbujem radu.prisla mi výzva zo soc.poistovne, ze nemam odvedene za 07-2005 az 12-2005 poistne.som SZCO s pozastavenou zivnostou od 06-2005 a od 10-2005 som zamestnany normalne na zmluvu
doteraz.
Ma za mna platit odvody terajsi zamestnavatel?
alebo len polku?
ALEBO AKO.....

ak niekto viete pomozte.Diky
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    bublo82
    ahojte

    prosim vas potrbujem radu.prisla mi výzva zo soc.poistovne, ze nemam odvedene za 07-2005 az 12-2005 poistne.som SZCO s pozastavenou zivnostou od 06-2005 a od 10-2005 som zamestnany normalne na zmluvu
    doteraz.
    Ma za mna platit odvody terajsi zamestnavatel?
    alebo len polku?
    ALEBO AKO.....
    ak niekto viete pomozte.Diky
    A oznámil si na SP , že si pozastavil živnosť? Ak nie alebo aj hej tak vezmi papier o tom , že máš pozastavenú činnosť a pracovnú zmluvu a choď si to vysvetliť na SP. Má za teba odvody platiť zamestnávateľ.

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Ak si neohlásil na SP, že máš pozastavenú živnosť (pravdepodobne nie, ak Ťa vyzvali), tak to urob čím skôr. Samozrejme, že doplatiť to budeš musieť. Nezabudni to takto urobiť aj na zdravotnej poisťovni. Ak by si náhodou ochorel, máš nárok potom na dve maródky. Neazabudni na to upozornit lekára (podľa SP by Ti mal aj dve PN vystaviť).

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    bublo82
    diky.zas som o nieco mudrejsi
    2 PN-ky......?
    uz len to vyuzit....8)
    ... radšej nie .... radšj byť zdravy......(a bohaty... ved to poznáte, je vždy lepšie ako byť chorý a chudobný.....)

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    S tým doplatením nie som si istá, ak sa preukáže, že má živnosť pozastavenú.

    bublo82 je offline (nepripojený) bublo82

    bublo82
    trocha upresnim
    obdobie: 07/2005 az 12/2005 v sume 14 133,- Sk
    zamestnany: 1.10. 2005 doteraz
    pozast.zivnosti: 3.5. 2005
    zdravotnu mam ok, socialna nevie o mojich pohyboch.zamesnavatel za mna plati.soc.poistovna nevie o tom,ze je za mnma zaplatene?
    co vy na to? ak to mozem takto podat?
    dik

    Viera123 je offline (nepripojený) Viera123

    Viera123
    bublo82
    trocha upresnim
    obdobie: 07/2005 az 12/2005 v sume 14 133,- Sk
    zamestnany: 1.10. 2005 doteraz
    pozast.zivnosti: 3.5. 2005
    zdravotnu mam ok, socialna nevie o mojich pohyboch.zamesnavatel za mna plati.soc.poistovna nevie o tom,ze je za mnma zaplatene?
    co vy na to? ak to mozem takto podat?
    dik
    Pokiaľ sa sám neodhlásiš, nikto to za teba neurobí.. Ty si bol vedený ako SZČO, tak sa musíš aj ako SZČO odhlásiť sám... Zamestnávateľ ťa prihlásil ako svojho zamestnanca... treba to selektovať...
    Keby si vedel, aký je na sociálke potom z toho galimatiáš, zhrozil by si sa.... Viem svoje...

    Výzva zo Socialnej Poistovne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.