Zavrieť

Porady

Je takáto faktúra ok ?

Bola vystavená FA (sp. úhrady prevodom) , nakoniec prebehla úhrada v hotovosti. Firma medzitým zmenila majiteľa.
Je to problém, že je na FA stále napísané prevodom a nieje to na PPD? VĎaka
Sú nejaké možnosti ako to vyriešiť?
4 komentárov     zbaliť
marjankaj Vy ste zaplatili a nemáte k tomu doklad???? No možno budete musieť zaplatiť ešte raz.
peteriak nie, nám bolo zaplatené sa IT služby - pôvodne to mal byť uhradené na FA(tá bola vystavená), no naoniec som peniaze dostal v hotovosti. v danom momente som PPD pri sebe nemal.
marjankaj A čo keby si to hneď napísal do zadania?
Nie sme tu jasnovidci. Tak si vystav doklad sám. A druhá strana ak ho bude potrebovať, tak nech si ho od teba vypýta.
peteriak pardon za nekompletnú info., táto možnosť je fajn, vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Spôsob úhrady nie je povinnou náležitosťou faktúry. Pre mňa ako účtovníka to má viac-menej len evidenčný charakter.

    Z môjho pohľadu na faktúre netreba nič prepisovať. V účtovníctve by sa ti faktúra mala spárovať s platbou z pokladne.

    Otázne je, či na druhej strane nemali vystaviť doklad z ERP.
    peteriak ďakujem za radu. zabudol som podotknúť, že ide o poskytovanie služieb IT, kde všetko sme doteraz riešili na faktúry. takže PPD predpokladám, že budem si musieť od danej firmy dodatočne vypýtať.

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Ja tiež nepozerám na formu úhrady, je to len informatívny charakter - osobne tiež uhrádzam faktúry ako mi to príde vhod, nepozerám, či je na nej písané prevodom, alebo v hotovosti.

    Dôležité je v účtovníctve spárovanie - doklad o úhrade.

    jerkoM je offline (nepripojený) jerkoM

    jerkoM
    Podla mna staci opravit tu existujucu fakturu, kde sa prepise "prevodom" na "hotovost" a vystavis PPD pre danu firmu a seba s prislusnym datumom. Zmena majitela by nemala hrat rolu.
    Nie som odbornik, ale malo by to tak byt. Ak nie, nech ma niekto opravi :-)
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    kn-alka jerkoM - typujem, že platíš elektrinu,plyn - prichádzajú ti faktúry, väčšinou nastavené tak, ako zvykávaš platiť - buď máš pripojený šek, alebo vystavený prevodný príkaz do banky.

    Ak máš príkaz a na účte nemáš dostatok peňazí, zabehneš do ZEZ-ky, aby ti opravila faktúru, lebo ty teraz chceš zaplatiť v hotovosti? NIE - vyberieš sa na poštu a vyplníš šek a zaplatíš.

    Alebo telefon - ak platíš prevodom, ale práve si pri ich prevádzke tak zbehneš dnu a zaplatíš v hotovosti, dostaneš príjmový doklad a basta .- nebudú ti opravovať na faktúre údaj: v hotovosti.

    jerkoM kto sa tu bavi o nejakom telekome alebo plyne?
    ak si to k-analka nepochopila, ja som napisal, ze ten udaj sa da uplne v pohode prepisat bez zbytocnosti.
    peteriak jj, takáto možnosť sa mi zdá ako najviac reálna. ďakujem.
      zbaliť

    Je takáto faktúra ok ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.