Zavrieť

Porady

balík z činy v hodnote 186 eur bude sa platiť clo a daň ?

ahojte
objednal som si tablet + este volake veci z ciny v jednom baliku .tablet ma hodnotu 149 eur zvysok je za tie ine veci. co budem musiet platit ?
misoft Otázka bokom: ten tablet - bude mať sk lokalizáciu? Pochybujem - bude to skôr čínska lokalizácia - kvalita neznáma, podpora skoro žiadna, značka pochybná. Za 149€ by si kúpil tablet i u nás a dokonca s 24 mesačnou zárukou.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Tibor Kecskeméti nevies nahodou kolko je clo ? alebo ako si ho vypocitam

    fortunka je offline (nepripojený) fortunka

    fortunka
    http://www.nakupyvusa.com/clo-a-dph/

    teraz som nasla sadzobnik tu:
    https://www.financnasprava.sk/_img/p...a_rok_2014.pdf
    Odporucam z vlastnej skusenosti objednavat veci na viac objednavok, aby bola vyska co najnizsia a nemusi sa platit clo. Aj tak je postovne vacsinou zadarmo.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Tibor Kecskeméti no uz teraz budem vediet. Je jedno ze ani jedna vec v baliku nepresiahla 150 eur. vychadza sa z celkovej ceny na baliku ?
    fortunka presne tak, ide o cenu celeho balika.
    Tibor Kecskeméti ako to prebieha budem musiet niekam ist ? ci to vybavym elektronicky , co budem k tomu potrebovat?
    fortunka Vybavi to dopravca /ide to kurierom alebo postou?/ Budu ta kontaktovat, posles im naskenovany OP, doklad o kupe s cenou, doklad o uhrade, kurierska spolocnost aj vyplnenen splnomocnenie na zastupovanie pri colnom konani a vsetko to vybavia oni. Pride ti to potom s dobierkou (dobierka bude colny dlh)
    Tibor Kecskeméti ide to postou, doklad o kupe čiže fakturu a vypis z uctu bolo to platene kreditkou online
    fortunka ano presne tak, bud fakturu co mas online alebo objednavku v emailoch a potvrdenie o platbe z bankingu
    Tibor Kecskeméti vyziadal som si fakturu od predajcu , ale poslal mi dve jednu na186 a druhu mensiu, potvrdenie o platbe mam. ktoru fakturu im mam poslat?
    misoft Skús tu 186. A možno nebudeš nič platiť.... (len DPH 19%)
      zbaliť

    balík z činy v hodnote 186 eur bude sa platiť clo a daň ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.