Zavrieť

Porady

preco sa mi nezapina notebook ? ? ?

mam starsi plne funkcny book asus X54HR.... nebol par mesiacov zapnuty. mam ho uozeny v taske ako náhradný book. vcera som si ho bral na cestu no nesiel mi zapnut. s baterkou ani v sieti ani v kombinacii baterka von a len siet.... absolutne bez reakcie. pri pripojeni do siete sa rozsvieti oranzova kontrolka na nabijanie baterie no u mna sa nerozsvieti nic ani ta kontrolka. zostav ako bez funkcie stlacim tlacitko a nic ani sa nic rozsvieti ani nepocut zapnut vetrak proste vobec nic. skusal som svoju nabijacku na iný book asus a nabijala takze viem ze kable a nabijacka su OK myslel som ze by to mohli byt baterka ale ani po jej vybrati sa nic nedialo... nebol nikdy rozoberany doteraz som s nim nemal absolutne ziadny problem naposledy co bol pred niekolkymi mesiacmi zapnuty fungoval bez problemov a klasicky sa vypol... od vtedy je dnes a nefunguje... ak mate niekto napad pripadne teoriu alebo radu tak sa ozvite ... dikes
Naposledy upravil ivka70 : 07.12.14 at 19:06 Dôvod: Oprava i/y
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Ako taiko naznačil - "vymlátená baterka" nedovolí zapnúť NB. Všetka energia je totiž dodávaná cez riadiaci blok (po zasunutí adaptéra) do akumulátora. Akonáhle dosiahne cca 5% kapacity, vyšle impulz napájaciemu bloku a "identifikuje sa" a až vtedy napájací blok rozdelí energiu medzi akumulátor a samotný NB. Podľa stavu vybitia to trvá 5-10 minút. Ak bliká signálna dioda oranžovo - začína sa baterka nabíjať. Potom by mala sviertiť trvale oranžovo do stavu, keď baterka dosiahne minimálne 60-70% kapacity.
    Pokiaľ však nesvieti, ani po zasunutí adaptéra a vybratí baterky sa nezapne - môže sa jednať o chybu napájacieho bloku vo vnútri NB, alebo chybu adaptéra (nedodáva el. energiu...)
    Igor Havlík popravde to co si napisal dava zmysel no aj som to vyskusal.... book je na nabijacke od 15:30 az do 20:30 a za tychto 5 hodin sa nic nerozsvietilo a stale nejde zapnut bohuzial .... inak neviem co s nim mam robit asi bude najlepsie ho zaniest do servisu ale ak by si mal este nejaky dobry napad tak ho rad vyskusam.....
    misoft Ostáva potom len posledná veta.....

    taiko je offline (nepripojený) taiko

    Som, kto som taiko
    zapni ho do nabijacky a nechaj chvilku nabijat. baterka je asi uplne vymlatena. Mne sa podobe veci diali s iPhone. Ked je vymplateny, trva asi 5 minut, kym ozije.

    preco sa mi nezapina notebook ? ? ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.