Zavrieť

Porady

18-mesačné dieťa na dovolenke bez matky

Dobrý deň, dcéra má 18 mesiacov. Jej otec, ktorý s nami nežije od jej narodenia a videla ho iba párkrát, aj to v mojej prítomnosti, sa rozhodol, že si ju chce k sebe zobrať na týždeň na dovolenku. Čo myslíte, je takto staré dieťa schopné takto dlhé odlúčenie od matky (vôbec prvé v živote) zvládnuť? Dcéra je stále dojčená a odlúčenie by znamenalo odstavenie, to mi až tak principiálne nevadí. Takisto sa nesnažím zabrániť styku s otcom. Len sa obávam, či to pre ňu nebude privelký šok takto naraz. Otec žije s novou partnerkou a 2-ročným dieťaťom, ale jediný koho malá bude v tej domácnosti poznať, je jej staršia sestra, ktorá pôjde na prázdniny tiež. Uvítam všetky názory a skúsenosti.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Myslim si,ze tuto situaciu by si mala dobre zvazit,podla mna prave to odstavenie o ktorom pises,ze Ti az tak nevadi,bude pre dcerku najviac stresujuce-tym,ze ju dojcis je k Tebe pevne priputana.
    Este by som doplnila,ze tie ostatne zalezitosti su az druhorade/pravdaze nemyslim tym pobyt u otca/ zdrave deti su prisposobive a radi objavuju nove veci a nove zazitky.
    Naposledy upravil Anika61 : 08.12.14 at 12:43 Dôvod: doplnenie

    Aanika je offline (nepripojený) Aanika

    Aanika
    "Dcéra je stále dojčená a odlúčenie by znamenalo odstavenie, to mi až tak principiálne nevadí" a prave to by Ti malo najviac vadit, ved bud rada,ze este v 18 mesiacoch kojis dieta ,vies kolko matiek by chcelo kojit a nemoze....

    Mirka.m je offline (nepripojený) Mirka.m

    Mirka.m
    poriadne to zvaz je to male dieta a pokial je zvyknute len na teba tak to bude velmi zle znasat bude brat otca ako cudzieho cloveka

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Zlý nápad.
    1. Ak ju náhle odstavíš, a este k tomu na týzden zmiznes, s ludmi ktore nepozna bude dieťa v strese. Nie velmi ideálny zaciatok dovolenky.
    2. 1,5-rocne dieta na teba za tyzden zabudne. Priprav sa na to, ze bude partnerovu novu zenu po tom tyzdni volat mama.

    Ako dcere sa nic nestane.. Ked maju 2-rocne dieta budu sa o nu vediet postarat. To len zaciatok dovolenky si bude trhat vlasy otec a po navrate bude mat vyplakane oci matka...

    rasto14 je offline (nepripojený) rasto14

    rasto14
    tak toto je maximalne zle ten tvoj je tiez magor ked si chce zobrat dieta ktore ho v podstate nepozna akurat to dieta bude mat traumu

    18-mesačné dieťa na dovolenke bez matky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.