Zavrieť

Porady

paušalne vydavky a odvody v r. 2014,2015

platí aj pre roky 2014 a 2015, že si ku paušálnym výdavkom môžem uplatniť do výdavkov aj skutočne zaplatené odvody?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    áno, odvody sú nákladovou položkou a pripočítavajú sa k sume paušálnych nákladov.
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    alohamercy a je to povinnosť??? Lebo mám známeho a jemu účtovníčka povedala, že "musí", že mu to na DU dajú prerobiť, ak to tam nedá.
    veronikasad Nemusí, ale je dobré ich tam dať, lebo narobí zmätok v zdr.poisťovni pri vykonaní RZZP, ktorá čerpá údaje z daňového priznania.
    alohamercy čiže stačí, ak dá zdravotné odvody a sociálne neuvedie? ja sa pýtam len preto, lebo potrebuje si vylepšiť CZD kvôli žiadosti o úver.
    veronikasad nedá sa "vylepšiť" ZD prerušením odpisovania ? Alebo namiesto paušálnych výdavkov uplatniť skutočné ?
      zbaliť

    IVEB je offline (nepripojený) IVEB

    IVEB
    SZČO mal príjem z podnikania 1500EUR./ sprostredkovateľ poistenia/ Podľa výšky príjmu nemusí podať DP , avšak je to potrebné oznámiť DÚ? Alebo by ste aj napriek tomu podali DP / paušálne výdavky/?
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad žiadne iné zdanitelné príjmy, napr. zo zamestnania nemal ?
    IVEB Nie žiadne iné príjmy nemal
    IVEB Ešte by som mala takýto dotaz, menovaný SZČO platil odvody do ZP v nie správnej výške , v roku 2014 zaplatil 2x55,02/ neviem prečo mal len raz t.j. za 12/2013 / a potom sumy 56,50 / miesto 56,35/ takže vlastne má zaplatené odvody vo vyššej výške ako mal. Pod tabuľkou VI. mám uviesť skutočne zaplatené odvody podľa výpisov z banky a o tú časť znížiť výdavky , alebo o akú sumu mám znížiť paušálne výdavky? Ako to potom mám uviesť v prílohe DP ? V podstate mu neovplyvní to daň , nakoľko tam bude nula , ale chcela by som to spraviť správne. Vopred ďakujem
    kn-alka správne je to, čo NAOZAJ ZAPLATIL v tom kalendárnom roku - to že si to zle vypočítal je irelevantné, vzniknuté rozdiely sa vysporiadajú v RZZP
    IVEB v poriadku ďakujem
      zbaliť

    paušalne vydavky a odvody v r. 2014,2015

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.