Zavrieť

Porady

Ma zmysel poziadat o znovuposudenie zhorseneho zdrav. stavu este pred planovanym terminom KLP na posudkovej komisii ohladom zvysenia % ID ?

Jana je na invalidnom dochodku, miera poklesu 50%, priznane v maji 2014. Zhorsil sa jej ale zdravotny stav, bola znova na hospitalizacii. Nasledujuca KLP je planovana na 05/ 2015. Mohla by poziadat o opatovne zhodnotenie jej zdrav. stavu. Ale ma to zmysel, ak v maji 2015 aj tak bude predvolana na planovanu KLP ? Je to prosim rozdiel, ked sama poziada o znovuposudenie jej zdravotneho stavu, alebo postacuje pockat do 05/ 2015 - na planovanu KLP ? Su tieto 2 formy - Ziadost o znovuposudenie zdravotneho stavu a - klasicka KLP rovnake? ( pocula som, ze ked pridete na planovanu KLP, vacsinou zvysenie % nedaju, ale to je len dohad.)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    martuli je offline (nepripojený) martuli

    martuli
    Ja osobne by som počkala do mája, medzitým bude mať viac nálezov a kontrol. Vzhľadom k tomu, že je to kontrola po roku, nemá zmysel si to dávať skôr. KLP a znovuposúdenie sú rovnaké, len si treba k tej kontrolnej doložiť aj tlačivo na zvýšenie dôchodku z dôvodu zhoršenia zdravotného stavu.

    mareko je offline (nepripojený) mareko

    mareko
    V prvom rade sa treba pozrieť do tabuliek. Ak je zhoršenie zdrav. stavu také, že je ho možné zaradiť do vyššie % ohodnotenia, tak určite je dobré podať žiadosť ihneď. Prípadne, ak je to iné ochorenie, kde by tiež mohlo byť pridaných 10 % (to je max. za všetky iné ochorenia), rozumej nie hlavná diagnóza, na ktorú je najvyššie % ohodnotenia. Ak sama uvážiš, že na to zhoršenie nič z tabuliek nehodí a % sa nedá navýšiť, tak by som počkala do mája. Relevantnú odpoveď ti môže dať iba ten, kto vie o aké ochorenie a o aké zhoršenie ide. Ostatné naše odpovede sú iba "úvahy".
    Anika61 Suhlasim s Tebou

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Ja osobne by som pockala do 5/2015 na planovanu KLP .A netreba verit vsetkemu,co pocujeme:-) ak nastalo zhorsenie a ty ho dolozis lekarskymi nalezmi/treba dodrziavat pravidelne kontroly u prislusneho lekara!!!/nevidim dovod,ze by neuznali vyssiu mieru poklesu....lekar prehodnoti novy stav.

    ladynika je offline (nepripojený) ladynika

    ladynika
    Ja som bola v podobnej situacii, mala som polrok do kontroly na SP. Ziadost som si podala hned, ako sa mi stav zhorsil, dolozila som aj lekarske nalezy....aj tak cely ten postup trval asi 5 mesiacov nez mi prisli peniaze. Ja by som na tvojom mieste poziadala o kontrolu hned, ak je sanca ze ti ID zvysia, tak tym cakanim do maja len v podstate prichadzas o peniazky...
    martuli Ale zhoršil sa Ti zdravotný stav skôr ako rok od priznania dôchodku, alebo polroka pred kontrolou lebo si myslím, že v tom, je tu teraz rozdiel.
    ladynika nevidim dovod na to aby cakala na kontrolne posudenie...ak sa jej stav zhorsil a ma sancu dostat napr. 60% a teda aj vyssi ID, preco by mala cakat este polroka?...a tak ako pisala peggynka-aby im potom nebolo divne preco neziadala hned ako sa stav zhorsil?

    Ma zmysel poziadat o znovuposudenie zhorseneho zdrav. stavu este pred planovanym terminom KLP na posudkovej komisii ohladom zvysenia % ID ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.