Zavrieť

Porady

vystavenie fa - predaj tovaru-zľava na tovar, poštovné-zľava na poštovné

Poprosím o názor. Klientka vystavuje fa na predaj tovaru kde uvádza zľava na produkty (z ceny tovaru odpočíta zľavu), potom uvedie poštovné a balné (napr. 7,00€) a pod to napíše vo fa zľava-poštovné (-7,00€). Je tento postup správny, ak uvedie poštovné a v zápätí ho odpočíta? Môže dať na poštovné zľavu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Prečo Vás to trápi, veď za vystavenie fa je zodpovedný dodávateľ, a aj , ak sa rozhodol dať zľavu na tovar a aj na poštovné je to jeho obchodná stratégia, tým vám chce povedať, načo všetko vám dáva zľavu, je to v poriadku .Normálne by som nefaktúrovala poštovné, lebo je to zbytočná položka a robota najprv 7 eur a potom -7.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    maped Ďakujem za odpoveď.
    mondes Podľa mňa to maped myslí opačne. Jej klientka je dodávateľom a vystavuje faktúry tak, ako píše hore. A zaujíma ju z pohľadu ext. účtovníka, či je to ok. Ja by som jej navrhla, že ak dáva 100% zľavu na poštovné, nech to tam potom vôbec nedáva, že je to zbytočné. :-)
    Dáša_ vieš, keď tam to poštovné neuvedieš, tak si zákazník vôbec nevšimne, že dostal zľavu. Povie si, že si zabudla to poštovné nafakturovať Mmch ja ho na tie faktury tiež nedávam - lebo som leniva písať dve položky naviac
      zbaliť

    vystavenie fa - predaj tovaru-zľava na tovar, poštovné-zľava na poštovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.