Zavrieť

Porady

televizor ovp ctv 2137 porucha obrazu

prosim o radu:na starom OVPecku mam tmavu obrazovku a cez stred je vodorovna biela ciara.zvuk funguje.ako odstranit zavadu?dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    ..Súhlasím s " misoft" za cenu opravy si kúpiš nové TV so zárukou..prípadne cez bazár za menej..

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Odišla ti nejaká súčiastka, ktorá má na starosti zobrazovanie. Môže to byť drobnosť (napr. kondenzátor, či tyristor) ale aj niečo väčšie (cievka). My to nezistíme, ty to sám neopravíš.

    V BA poznám servis, ktorý sa zameriava na staré OVP a OTF televízory, oprava stojí tak od 20 do 100 EUR.

    http://www.zlatestranky.sk/firmy/Bra...EV%C3%8DZOROV/

    Buď to dáš opraviť, alebo si kúpiš nový. My sme do leta mali OVP471, teraz sme konečne vymenili za LCD. Bolo mi toho starého ľúto, ale predal som ho za 20 EUR jednému pánovi na chatu.
    erik555 ak ten 471 bol iba 50Hz a nie 100Hz, tak za tou blikackou ti nemalo byt preco luto

    Rasto78 je offline (nepripojený) Rasto78

    Rasto78
    Jedná sa o vadu vertikálneho rozkladu (nieje to však žiaden kondenzátor, tyristor už vôbec nie (čo by v týchto TV robil) a cievka tiež nie). "Ako závadu odstraniť" to ti žial nepoviem ale dá sa to opraviť. :-)
    erik555 tak sa to da opravit, ze si kupi novy a tento blikaci stary sunt zahodi!

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Pod číslom 7 máš servisný manuál:http://www.ovp.sk/sk/Servisne-manualy
    Ja mám OVP 284 PIP a nebol problém kúpiť nový TV,ale žiadny nemal PIP a môj muž bol nervný z reklám,tak som potrebovala ho opraviť.V miestnej krčme som to povedala a chlap,že dones a za 3 dni mi ho doniesol - krásny obraz,ešte krajší ako predtým Taký fanatik si poradí...
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    erik555 tak ja by som bol skor nervny z tej 4:3 obrazovky a hlavne z tej 50Hz blikacky...
    Peggynka Kúpila som Samsung-LED,ale PIP mi chýba
    erik555 ten PIP uz nie je davno bezna funkcia...na to je potrebny dvojtuner a to vyrobcovia nemontuju do sucasnych TV, kedze je tam DVB-T(2), DVB-C a niekde aj DVB-S2, cize by museli byt v TV minimalne 2 dvojtuneraky (s DVB-S2 treti dvojtunerak). Ak sa v sucasnosti uvadza pri nejakom modeli TV, ze ma aj PIP, tak tu je potrebny externy zdroj signalu pre druhy obraz
    Peggynka A že starý črep to má
    erik555 No ma, pretoze tam bol iba jeden system prijmu - analogovy, cize TV mala iba jeden dvojtuner
      zbaliť

    televizor ovp ctv 2137 porucha obrazu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.