Zavrieť

Porady

Predaj domu z pozemkom KN-E

Dobrý deň. Chcel by som predať rodinný dom, pod ktorým je pozemok nachádzajúci sa v registri KN-E. Je potrebné robiť geometrický plán? Čo všetko ešte potrebujem (okrem kúpno-predajnej zmluvy) na zápis do katastra ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    autorizovaný geodet / mediátor ...viac Ondrej Kozlovsky
    Dobry den,

    uplne potrebne to nie je v pripade ak bude mat kupujici finanncie v hotovosti.

    Ak pojde kupujuci cez hypotekarny uver banka a znalec budu isto pozadovat geometricky plan. T.j. ak nedade spracovat geometricky plan vylucite tak dost velky pocet zaujemcov. Taktiez cim skor budete mat geometricky plan (moze trvat aj 3-4 tyzdne, v pripade komplikacii viac kedze sa jedna o pozemok E-KN), tym skor mozete pristupit k predaju.

    Celkovo by som odporucal kupovat len pozemky C-KN so vsetkymi spravne zameranymi stavbami t.j. stavba ma vlastne parcelne cislo a okolity pozemok vlastne parcelne cislo. T.j. ak je pozemok E-KN tak mat geometricky plan na C-KN.

    S pozemkami E-KN su casto problemy, maju nespravne urcenu vymeru a nespravne urcene hranice.

    Predaj domu z pozemkom KN-E

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.