Zavrieť

Porady

Zuby

Zdravím už pár rokov sa bojím zubára a stále to odkladám ... Bolesti zubov cítim dosť často ale vždy sa to snažím nejak pretrpieť ....
Veľmi rád by som išiel k zubárovi ale odvaha ma nepustí .. Alebo keď tam prídem tak po pár minútach odídem lebo mi vadí smrad a tie zvuky ...
Viem že mám na prd zuby a rád by som si ich dal do kopy ale vôbec si neviem povedať choď tam ostaň tam vydrž to Som už dosť zúfalý ohľadne mojich zubov rád by som si ich dal do kopy ale neviem ako ...
Posledný problém čo sa mi objavil je stolička ktorá bolí a zle rastie ...

Privítam každú dobrú radu motiváciu ...
3 komentárov     zbaliť
Mila123 koľko máš rokov?
TomášVX 22
Mila123 tak Tomáš, alebo pôjdeš a pretrpíš zubné ošetrenia, alebo si zaplatíš anestézu, alebo si nájdi minimálne medičku/zubárku a potom to máš .....
ale pokiaľ nechceš ostať bezzubý, taký mladý a protézy ta si vyber/ zamysli sa sám nad sebou.....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anika61 je offline (nepripojený) Anika61

    Som Anika61
    Usmej sa na seba do zrkadla a predstav si ako asi budes vyzerat za 5rokov--no co?este stale ziadna motivacia?...mozno by Ti pomohlo moje foto-akurat cakam na protezu. Tiez som sa bala a odkladala....:-)

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Co chces pocut aku radu? Si myslis,ze si jediny,co sa boji zubara? Bud to vydrzis,alebo si ich nechaj vsetky zhnit,potom vypadnu hadam aj same

    Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

    mám svoj svet Peggynka
    Budeš sa musieť prekonať,tak ako možno 99% ľudí,lebo ja takého nepoznám,ktorý by k zubárovi chodil rád.Motiváciou by ti mala byť táto fotografia - uvedom si,že za pár rokov (bez starostlivosti stomatológa) budeš vyzerať takto:
    http://www.skrz.sk/Foto-happy-aj-bez...8-10839-sk.htm
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    TomášVX Na tej foto vyzerá šťastne ... ale určite sa zamyslím nad tým lebo keď to vydržia iný musím aj ja .. ale proste musím sa nejak prekonať -...
    Peggynka Vezmi si zo sebou niekoho blízkeho,kto ťa podporí (mamu,otca,kamaráta,kamarátku...) zvládneš to,nie je to dnes už také,ako voľakedy.Veď si zober,že školáci v ZŠ chodia k zubárovi,tak ty, dospelý,tiež zvládneš.Držím ti palce
    TomášVX Ďakujem veľmi pekne !
      zbaliť
    Ing. Ľubomír Janoška
    Všetci sa bojíme zubára, ale nejako si spočítame, že je lepšie tú hrôzu vydržať.
    Je možné, že Vás trápi fóbia - ak sa tak bojíte zubára, že to neviete prekonať, tak Vám môže veľmi účinne pomôcť psychológ.

    katka 23 je offline (nepripojený) katka 23

    katka 23
    Veľmi rád by som išiel k zubárovi ale odvaha ma nepustí ..Bolesti zubov cítim dosť často ale vždy sa to snažím nejak pretrpieť .... ver tomu, že tie bolesti,ktoré ty trpíš sú oveľa horšie ako tie, ktoré zažiješ pri ošetrení
    Alebo keď tam prídem tak po pár minútach odídem lebo mi vadí smrad a tie zvuky ... toto nevadí snáď len samotnému lekárovi a sestre
    skús ísť k zubárovi s niekým kto ti pomôže zostať v čakárni a povedz o tom strachu aj zubárovi, určite bude brať na to ohľad a pomôže ti strach prekonať
    ja som toto prežívala pred rokmi , mne pomohol manžel zostať v čakárni a zubár bol veľmi ohľaduplný - upozornil ma - teraz vás to zabolí , zaštípe atď...
    teraz sú každoročné prehliadky pre mňa tiež určitým strachom , ale to je u každého normálne

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Treba ísť do krčmy vyslopať pár pív , poldecákov a začať rýpať.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.