Zavrieť

Porady

Vratenie vodícskeho opravnenia po uplynuti polovicky trestu

Dna 29.6.2014 som nafukal 1.08 promile(0.58mg) rieseni som bol v super rychlom konani.dostal som 1rocny zakaz a 300e pokutu.
Pri vysetrovani som spolupracoval a choval sa slusne.
Pred sudcom so sa priznal.
Mozem poziadat o vratenie VP po polovicke trestu?
Co vsetko musim absolvovat?
Koho mam poziadat o prepacenie trestu?
Sud?
Policiu?
Naposledy upravil ivka70 : 23.12.14 at 13:33 Dôvod: Oprava preklepu v nazve
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Olinqu je offline (nepripojený) Olinqu

    Olinqu
    môžeš skúsiť ale budeš musiať robiť testy z autoškoly a neviem či nie ja psychotesty ked to bolo za alkohol. a ziadost asi na policiu sa mi zda
    buchač Keď nevieš, tak nedávaj zavádzajúce info...respektíve iba dedukcie.
    Eggly ja som mal zadrzany vodicak a postup bol rovnaky a ked ze som vodic z povolania tak psychotestom som sa nevyhol

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Už bolo riešené nie raz.... čítaj

    http://www.porada.sk/gsearch.php?sec...skeho+preukazu

    ---------------------------------------------------------------

    PZ SR vraví :

    Odpykaním si trestu a zaplatením pokuty vodič nezíska zadržaný vodičský preukaz automaticky. Každý vodič, ktorý sa dopustí priestupku alebo prečinu v súvislosti s požitím alkoholu pred jazdou, sa musí podrobiť preskúmaniu zdravotnej a aj psychickej spôsobilosti.
    Psychickú spôsobilosť vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva preskúma psychiater. Ak psychiater zistí závislosť na alkohole alebo iných návykových látkach, je to dôvod na odobratie vodičského oprávnenia. V tom prípade vodičský preukaz ODI vodičovi nevráti, nakoľko závislosť na alkohole vylučuje spôsobilosť viesť motorové vozidlá.
    Ak psychiater nezistí závislosť na alkohole a iných návykových látkach, dopravný inšpektorát rozhodne o povinnosti podrobiť sa odbornému poradenstvu u psychológa a určí primeranú lehotu na jeho vykonanie. O absolvovaní psychologického poradenstva musí dopravnému inšpektorátu predložiť doklad. Psychologické poradenstvo je spoplatnené (cca 250 €). Ak sa vodič v stanovenom termíne nepodrobí poradenstvu, dopravný inšpektorát mu vodičské oprávnenie odoberie.
    Každý, kto nesmel vykonávať činnosť vedenia motorového vozidla, sa musí pred vrátením vodičského preukazu podrobiť aj preskúšaniu z odbornej spôsobilosti z predpisov o cestnej premávke (testy). Ak zákaz vodičskej činnosti bol dlhší ako dva roky, musí sa vodič okrem preskúšania z pravidiel cestnej premávky podrobiť aj skúške z vedenia motorových vozidiel a vodiči nákladných vozidiel, autobusov, traktorov a prívesov a návesov sa musia zúčastniť aj náuky o vozidlách a ich údržbe.
    Všetky náklady spojené s preskúmaním zdravotnej a psychickej spôsobilosti a preskúšaním odbornej spôsobilosti uhrádza vodič, ktorému bol vodičský preukaz zadržaný.

    Vratenie vodícskeho opravnenia po uplynuti polovicky trestu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.