Zavrieť

Porady

Aké náklady (odvodové) znáša zamestnávateľ počas PN zamestnanca?

Rada by som sa spýtala, čo všetko je zamestnávateľ zo zákona povinný zaplatiť (odvodové povinnosti) počas PN svojho zamestnanca. Ďakujem.
Naposledy upravil siouxsiepd : 26.12.14 at 06:54
avalik komu?
siouxsiepd mala som na mysli odvodovú povinnosť. doplním to aj do otázky, aby to bolo jasné
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Odvody nikomu, zamestnancovi platí náhradu príjmu počas prvých 10 kal.dní PN-ky
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    siouxsiepd ďakujem pekne za odpoveď. prosím ťa a nevieš mi tiež povedať, či sa potom zarátajú dni, ktoré zamestnanec strávi na PN ale zamestnávateľ zaňho neodvádza odvody na nemocenské poistenie, do tých rozhodujúcich 270 dní nemocenského poistenia, kt. je potrebné pre priznanie trebárs materského, poberania podpory na ÚP a pod.?
    Katy a R poistenie stále trvá ... prerušuje sa po 364 dňoch, ak by trvala DPN (viď zák o SP)
    siouxsiepd ďakujem moc aj tebe Katy a R laik ako ja, je v legislatíve tak neskutočne stratený
    veronikasad Do 270 kal.dní sa započítavajú, ale ak chce mať zamestnankyňa vyššie materské, tak obdobie PN-ky sa do 90 kal.dní nového nem.poistenia nezapočíta.
      zbaliť

    Aké náklady (odvodové) znáša zamestnávateľ počas PN zamestnanca?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.