Zavrieť

Porady

Poistenie domácnosti

Ahojte,
Pokazila sa mi práčka, ktorá je po záruke. Predpokladám, že opravu zvládnem po objednaní súčiastky aj sám. Mám poistku domácnosti od Allianzu (typ a podmienky musím nájsť) Aké máte skúsenosti? Preplácajú až po oprave a zdokladovaní? Poistuje sa obvykle len zhoretý motor? Aktuálne si dávam prať do práčovne.
Ďakujem za rady a skúsenosti
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Aké máš poistné podmienky domácnosti? Pochybujem, že poisťovňa preplatí bežnú závadu pračky. Nie je to predsa poistná udalosť. Nestalo sa to pri nehode, živelnej pohrome a pod. Je to opotrebovanie materiálu - a to sa nepoisťuje. A čo sa týka motorov - poisťovne si na to bacha dávajú - ak preťažíš motor (napr. nesprávnou údržbou, veľkým množstvom prádla a pod.) a on zhorí - tak ani toto nepreplatia.
2 1
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sosak sosak

sosak je offline (nepripojený) sosak

V poistných podmienkach máš napísané, čo máš poistené. Ku základnom poistení domácnosti si môžeš dať pripoistiť elektromotory ( spálenie ) v domácnosti od výkonu 20W do 600W, možno v zmluve to máš inak, ale v praxi dokladuješ faktúrou od opravára. Poruchy práčky, ktorú máš v ďalšej téme sa nepreplácajú.
Doplnenie : Podstatné pre Teba, je to, čo máš v poistných podmienkach ! Každá komerčná poisťovňa má iné poistné podmienky, je dôležité, kedy si uzatvoril poistku, pretože rokmi sa menili poistné podmienky a nedá sa vo všeobecnosti v takej rozmanitej ponuke poistných produktov domácností poradiť, len aby si si prečítal svoju poistnú zmluvu a riadil sa podľa nej.
Naposledy upravil sosak : 26.12.14 at 10:00
1 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

ja mám starú poistku tú 500-korunovú....viem,že preplatili zdochnutý motor z chladničky...aj som si to uplatnila.....ale to bolo pred xy rokmi...
v týchto ich nových produktoch sa mi zdá ...že je aj špecifikovaný vek spotrebiču.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
lujza.j
ja mám starú poistku tú 500-korunovú....viem,že preplatili zdochnutý motor z chladničky...aj som si to uplatnila.....ale to bolo pred xy rokmi...
v týchto ich nových produktoch sa mi zdá ...že je aj špecifikovaný vek spotrebiču.....
Takejto poistke sa vraví...že je na onú...
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
Preštuduj si poistku a postupuj podľa podmienok svojej poisťovne.Ja som mala dve poistné udalosti-zhorený router pri údere blesku a zhorený motor na práčke.Pri routri požadovali od odborníka (dali zoznam),že je neopraviteľný a vyplatili sumu.Pri práčke sa trošku štorcovali,lebo som ju vypla a presvedčila som poisťováka,že som konala v súlade s podmienkami (zabráneniu vyššej škode) a teda,že som počula,že som ju mala nechať zhorieť,lebo mi nič nepreplatia.Zaváhal a odišiel sa poradiť.Vrátil sa s tým,že mi to preplatia.Pre orientáciu-takto vyzerá hlásenie o škode (v mojej poisťovni):
http://www.allianzsp.sk/tmp/image_ca...losti-2544.pdf
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

misoft
Aké máš poistné podmienky domácnosti? Pochybujem, že poisťovňa preplatí bežnú závadu pračky. Nie je to predsa poistná udalosť. Nestalo sa to pri nehode, živelnej pohrome a pod. Je to opotrebovanie materiálu - a to sa nepoisťuje. A čo sa týka motorov - poisťovne si na to bacha dávajú - ak preťažíš motor (napr. nesprávnou údržbou, veľkým množstvom prádla a pod.) a on zhorí - tak ani toto nepreplatia.
misoft, ty odbornik na vsetko, nepochybuj ale ked nevies co sa poistuje, nevyjadruj sa ale studuj ... :-)
ja mam v ramci poistenia domacnosti (ktore co sa tyka pracky zahrna len elektromotor) este pripoistene riziko prácka, a toto pripoistenie sa vztahuje na akekolvek poruchy a opravy ...
a ze nekecam som zistil, ked mi poistovna preplatila opravu pokazeneho programatora ked vypadli poistky pocas prania ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

@bubkoch - ty "odborník" - a vieš, aké má on podmienky zmluvy? Tvoje podmienky sú irelevantné.... čo máš ty poistené, on nemusí mať. Nemusí mať pripoistenie - napr. V tpom prípade, bežná závada (opotrebením, starobou) sa predsa nepoisťuje....
Tak tu netrep chobotiny.
A to tvoje "vypadnutie poistiek" - to si kľudne mohol zvaliť na prepätie siete (a to ty už neovplyvníš).
Zase si sem hodil OT.
1 2
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

misoft poradim ti viac mysliet a menej pisat ...
ja som sa nevyjadroval k jeho podmienkam zmluvy, ale k tvojim nezmyslom o tom ze bezna zavada pracky nemoze byt poistena ... moze

btw a ty odkial vies ake ma on podmienky zmluvy ked sa tak sebaisto vyjadrujes ze "pochybujem, že poisťovňa preplatí bežnú závadu pračky. Nie je to predsa poistná udalosť." :-)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Čítaj - mudrc:
http://www.koop.sk/ActiveWeb/Page/pd...omacnosti.html
http://www.allianzsp.sk/poistenie-do...v#flap_77360_2
https://www.axa.sk/produkty/domov/obsah/vyhody/
https://www.generali.sk/produkty/majetok-pes/domino/
atď.

Podľa teba - ak by bola domácnosť poistená a poškodí sa napr. vypínač na stene - i toto by mala poisťovňa preplatiť.
Už sa konečne zobuď. Poisťovňa VŽDY nájde spôsob, ako nepreplatiť. Začne skúmať a overovať. A výsledok - poškodené bežným používaním NIE JE poistná udalosť. Poškodenie opotrebovaním, starobou NIE JE poistná udalosť.

Tebe zase radím - čítaj aj medzi riadkami, čítaj poriadne a MYSLI!
1 3
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

o akom vypinaci v stene to zase pises ked rec je o pracke ??? si uz taky stary a senilny ze nedokazes logicky uvazovat a chapat pisany text ?
ked som ti pisal ze pripoistenie pracky zahrna akukolvek poruchu, tak to znamena, ze zahrna akukolvek poruchu ... ved mi preplatili opravu - vymenu programatora aj s prácou, a ani vobec neskumali za akych okolnosti k tomu doslo ... tak preco zo seba robis hlupaka opakovanim nezmyslov ?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
misoft
...
atď.

Podľa teba - ak by bola domácnosť poistená a poškodí sa napr. vypínač na stene - i toto by mala poisťovňa preplatiť.
Už sa konečne zobuď. Poisťovňa VŽDY nájde spôsob, ako nepreplatiť. Začne skúmať a overovať. A výsledok - poškodené bežným používaním NIE JE poistná udalosť. Poškodenie opotrebovaním, starobou NIE JE poistná udalosť.
Zareagujem na zvýraznené.
Najpodstatnejšie je pri týchto problémoch nasledovné :
sosak
V poistných podmienkach máš napísané, čo máš poistené. Ku základnom poistení domácnosti si môžeš dať pripoistiť elektromotory ( spálenie ) v domácnosti od výkonu 20W do 600W, možno v zmluve to máš inak, ale v praxi dokladuješ faktúrou od opravára. Poruchy práčky, ktorú máš v ďalšej téme sa nepreplácajú.
Doplnenie : Podstatné pre Teba, je to, čo máš v poistných podmienkach !
...akurát by som doplnil-poopravil.
Nie je vždy potrebné dokladovať faktúru. Dá sa aj tzv. svojpomocne...záleží ale aj od okolností.
Lenže v tomto prípade likvidátor poisťovne bude počítať škodu podľa iných tabuliek a je si dobre premyslieť, či sa to poistenému oplatí.
-------------------------------------------
Ja osobne mám chalupu a aj domácnosť poistenú práve v takomto význame.
Čiže, ak by (a aj) došlo k nejakej poistnej udalosti, kde bolo následkom tých všeliakých vplyvov poškodené to alebo ono, tak dostanem plnú cifru za danú súčiastku, prácu a či materiál.
Takže, ak by došlo k poškodeniu napr. vypínača v stene, ktorý bol vyrobený za Férenc Jóžku, tak mi bude preplatený v terajších cenách.
...a tak je to vo všetkom.
Lenže tieto platby závisia od určitých premenných.
1. od poisťovne, kde je uzatvorená poistná zmluva
V mojom prípade sa jedná o (bez reklamy) Allianz.
2. od výšky poistky
Samotná poistka je vcelku tiež statočná platba, ročne cca 130 €.
----------------------------------------------
Mal som dve poistné udalosti.
Pri obhliadke mi likvidátor spomenul a aj navrhol oba postupy-fakturáciu a svojpomoc.
Ja som si zvolil svojpomoc, nakoľko odstraňovanie bolo na trochu dlhšiu dobu. Zvyšok bol na majstrovi a mne.
Dalo by sa povedať, že vynaložené prostriedky na opravu boli o dosť nižšie, ako plnenie poisťovne...
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bubkoch
o akom vypinaci v stene to zase pises ked rec je o pracke ??? si uz taky stary a senilny ze nedokazes logicky uvazovat a chapat pisany text ?
ked som ti pisal ze pripoistenie pracky zahrna akukolvek poruchu, tak to znamena, ze zahrna akukolvek poruchu ... ved mi preplatili opravu - vymenu programatora aj s prácou, a ani vobec neskumali za akych okolnosti k tomu doslo ... tak preco zo seba robis hlupaka opakovanim nezmyslov ?
Nauč sa čítať! Je tam napr. - ako príklad.
Vyzerá to, ži skôr ty si senilný.
A buchač naznačil - to čo je v zmluve! - takže bežná oprava, ktorá v zmluve nie je podchytená, nebude preplatená.
BTW: mám známeho, ktorý v poisťovníctve robí - pýtal som sa ho na to.
Výrobok po záruke, prípadne po predĺženej záruke, u ktorého sa vyskytla chyba opotrebovaním, starobou a pod. - poisťovne nepreplatia.
0 1
fortunka fortunka

fortunka je offline (nepripojený) fortunka

Napisem vam k veci.. pokazila sa mi pracka pred cca 1,5 tyzdn., bol tu opravar a prve co sa ma pytal je ci mam poistku domacnosti... ANO BEZNE TO POISTOVNE PREPLACAJU, ak je to poistene Cize treba si len precitat podmienky v poistke. A nie je to ani motor ale cerpadlo a elektronika a podla opravara mi to "v pohode preplatia", ak mam poistku ))
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať