Zavrieť

Porady

Predaj cez ebay, zivnost?

Predavam cez ebay svoje vyrobky, vecsinou male elektronicke moduly. Predal som uz stovky vyrobkov asi do vsetkych krajin sveta okrem slovenska, tu na to neni trh, ani nem zaujem predavat pre Slovensko. Mozem dostat nejaku kontrolu? Potrebujem k tomu zivnost? Ani neviem akym sposobom by som viedol uctovnictvo, vsetko ide cez paypal v Usd, nejaky material nakupujem aj v Eurach.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    Veď vyrába aby predal, tak to je podnikanie ako svet.

    Rea L. je offline (nepripojený) Rea L.

    Rea L.
    Činnosť, ktorú vykonávaš je možné považovať za podnikateľskú činnosť, nakoľko predávaš produkty, nepretržite, za účelom dosiahnutia zisku. Mal by si teda prevádzkovať jednu z právnych foriem podnikania, napr. živnosť - ako uvádzaš.

    Pokiaľ ale nepredávaš veľké množstvá, za väčšie objemy peňazí ... alebo predávaš len fyzickým osobám nepodnikateľom ...

    "Kontrolu" teoreticky môžeš "dostať", no je to málo pravdepodobné, ale nie vylúčené. Účtovníctvo by ti prípadne viedol z tvojho pohľadu externý účtovník, ktorý v tom má prehľad. Pribudla by ti aj povinnosť vystavovať odberateľom faktúry.
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    talin dakujem za radu. Platit dakoho alebo platit este nejake odvody je uz pre mna likvidacne. Ake su tie velke mnozstva za vela penazi?
    kopretinka Pokiaľ ale nepredávaš veľké množstvá, za väčšie objemy peňazí ... alebo predávaš len fyzickým osobám nepodnikateľom ...
    Toto som nejako nepochopila,to akože vtedy nemusí mať živnosť??? tak to sa teda mýliš,pretože:Činnosť, ktorú vykonávaš je možné považovať za podnikateľskú činnosť, nakoľko predávaš produkty, nepretržite, za účelom dosiahnutia zisku.
    Rea L. Áno, na jednej strane sa činnosť, ktorú vykonáva "tvári" ako podnikanie. Reálne však len predáva nejaké malé komponenty prostredníctvom inzercie, čo môže predávať každý bez toho aby bol podnikateľ.
    kopretinka Predal som uz stovky vyrobkov asi do vsetkych krajin sveta
    Toto ale nie je malé predávanie.
    Rea L. Na tvoj príspevok sa dá odpovedať len otázkou: od akého momentu je možné pri predaji cez inzerciu označiť predávajúceho za osobu, ktorá by mala byť podnikateľom ? V prípade predaja cez inzerciu je to veľmi diskutabilné. Niekto možno predá 5 ks tovaru a je ziskový viac ako predávajúcii, ktorý predá 100ky kusov.
    talin akym sposobom mozem dostat kontrolu? moze niekto kontrolovat moj osobny ucet, paypal, alebo ebay? moze niekto kontrolovat moju postu, vie niekto odhadnut cenu zasielky, priradit ju k paypal tranzakcii. na zaklade coho sa danovy alebo neviem aky urad ma na to opravnenie rozhodne spravit kontrolu? mozno to nevyrabam ale som to nasiel na povale, mozem aj predat x rovnakych kusov dedicstva ne?
      zbaliť

    patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

    patricia27
    podľa toho v akých sumách sa to tvoje vyrábanie a predávanie pohybuje... ale inak je to samozrejme podnikanie... založiť živnosť, sročku...
    talin tak ked sa podari je to tak okolo 200e za mesiac, to by som z toho mohol tak zaplatit minimalne odvody a konec, to radsej kukat telku
    áno, mal by si mať živnosť, pretože to robíš pravidelne a zarábaš na tom... môžeš dostať kontrolu, avšak pravdepodobnosť, že na teba niekto príde, je asi tak 1%. to by ťa ktosi musel bonznúť a nahlásiť, inak na teba nemajú šancu prísť....
    ja taktiež predávam na eBay, avšak mám normálne živnosť, takže sa nemusím ničoho báť..
    Naposledy upravil ivka70 : 06.01.16 at 10:43 Dôvod: reklama
    duves ano, jedine, že by ho niekto bonzol, to 1% je moc nadsadene
    kopretinka 26.12.14 17:27 odstránil(a) z Porady

    Predaj cez ebay, zivnost?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.