Zavrieť

Porady

Hospodársky rok a neuhradené záväzky

Prosím o radu- uzatváram hospodársky rok k 31.7.2014, už som sa dočítala, že daň bude vo výške 23%, ale neviem, či mám počítať aj neuhradené záväzky a zvyšovať si nimi základ dane podľa par.17.ods.27. Prosím o radu. ĎAKUJEM
A ešte rada- účtujem o tom na účte 648, alebo len zvýšim daňový základ v daňovom priznaní?
Prosím ešte jedna otázka k tejto téme- neuhradené záväzky firmy sú zväčša voči bývalej materskej firme, ktorá je v ČR a prakticky už nefunguje - je povinnosť zvýšiť ZD aj v takomto prípade?
Naposledy upravil valeriam : 29.12.14 at 17:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nie je už neskoro na uzávierku HR?
    zvyšuješ ZD o neuhradené záväzky, ale podľa počtu dní po splatnosti - rovnako ako sa tvoria OP podľa ZDP.
    neodpisuješ ich, ak nie je dôvod.
    valeriam Ďakujem Kejka, takže len v daňovom priznaní na riadku 120 ? dúfala som, že tak, ako si môžem ešte uplatniť daňovú stratu podľa zákona platného k 31.12.2013 a aj výška dane je po starom, tak aj toto že by sa ešte hospodárskeho roka netýkalo... ( a podala som žiadosť o predĺženie termínu na podanie DP)

    Hospodársky rok a neuhradené záväzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.