Zavrieť

Porady

Zaklady podvojneho uctovania

Zakladam eshop cez sro a chcem si robit uctovnictvo sam. Priznam sa na nete je vela ale velmi ciastkovych informacii. Potrebujem zakladne info:

preco uctovat?
ako? papier, pc? SW? nechapem ani ako to vyzera, ake to ma template a podobne..
vysledok uctovnictva, knihy atd sa poskytuju s danovym priznanim? ci je to len zaknonom urcena cinnost, pre pripad nahliadnutia DU?

Odporucili by ste mi nejaky kurz alebo staci aj nejaka kniha?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    no ked chces setrit na uctovnikovi, zacni studovat - a nestaci ti len kurz alebo kniha - musis ovladat prislusne zakony a suvisiace predpisy - napr. zakon o dani z prijmov, zakon o uctovnictve, zakon o DPH, postupy uctovania, ... a samozrejme danovy poriadok

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    Podľa tvojich otázok by som ti odporučila (aj keď nechceš) účtovníčku. Aspoň zo začiatku a k tomu kurz podv. účtovníctva. A určite aj nejaký dobrý program na spracovanie účtovníctva. Uľahčí ti prácu a papierovo by si to nezvládol ani toľko. Už málokto (možno nikto) neúčtuje cez šibeničky. A daňové priznanie sa podáva na DU spolu s prílohami.
    Účtovníctvo je veľmi rozsiahle, stále sú nejaké zmeny, preto ti neodporúčam, aby si si to robil sám. Ja robím účto, aj keď len JU, už cca. 3 roky a stále sa mám čo učiť.

    A hneď na začiatok si prečítaj toto:

    http://www.porada.sk/t8703-svokrina-...nikurz-pu.html
    minervacar Dakujem, tu debatu si prejdem. Nechcem uctovnika z pretoze jedinou mojou cinnoustou bude nakup a predaj. Ak sa nemylim, je to len zopar uctovnych operacii, kt. sa potrebujem naucit a opakovat dookola. A rovnako tomu chcem rozumiet a mat to pod kontrolou.

    Zaklady podvojneho uctovania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.