Zavrieť

Porady

Ukončenie VŠ - čo vybaviť na úradoch?

Moja otázka - Ak vysokoškolák ukončí štátnicou VŠ napr. v máji, promócie a diplom dostane až v jún/júli a zamestnanie má dohodnuté napr. od 1.9., čo má urobiť v súvislosti s Úradom práce, sociálnou a zdravotnou poisťovňou aby nič nezanedbal (a v období po vykonaní štátnice do nástupu do zamestnania nechce ešte nikde pracovať) ??? Dik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    NOKIA
    Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať
    Toto som našla, dúfam, že sa mi to podarí pripojiť.

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    Ja to viem tak, že do 01.09. sa nemusí prihlásiť na úrad práce, nakoľko aj v júli a auguste jeho rodič má nárok na daňový bonus aj na rodinné prídavky. /do 25-ich rokov študenta, ak má študent viac, musí sa zaevidovať na úrade práce/. Zdravotnú poisťovňu vybavia tiež na úrade práce. /oni totiž musia oznámiť zmenu/

    NOKIA je offline (nepripojený) NOKIA

    NOKIA
    Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Po ukončení vysokoškolského štúdia - magisterské alebo inžinierské, študent prestáva byť nezaopatreným dieťaťom a rodič nemá nárok ani na DB ani na PnD. Ak sa nechce zaevidovať na ÚP, musí si platiť ZP ako dobrovoľne nezamestnaný. V súvislosti so SP mu nevzniká žiadna povinnosť. Ale môže sa prihlásiť ako DPO a platiť si odvody - ja by som to nerobila, naplatí sa ešte dosť.

    mona.na je offline (nepripojený) mona.na

    mona.na
    NOKIA
    Dik za odpoveď Mona.na, ja mám rôzne info, že sa VŠ musí hneď po štátnici hlásiť na úrad práce, a na bonus už rodičia nebudú mať nárok od júna, to čo píšeš tuším platí len pri ukončení SŠ? Kto máte ešte aktuálnu skúsenosť, dajte vedieť, myslím že to bude v tomto období viacerých zaujímať
    Ja som mala prípad stredoškoláka, ale vedela som tak, že to platí aj u vysokoškolákov, prepáč, že som Ťa mýlila.

    Ukončenie VŠ - čo vybaviť na úradoch?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.