Zavrieť

Porady

Archivárka

Prosím poraďákov, či už niekto počul o tom, že v roku 2007 bude povinný zo zákona každý zamestnávateľ zamestnať vyškolenú archivárku.?????????? Je to pravda, viete o tom niečo bližšie ???
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    No pravdupovediac aj mne to pripadá ako blbosť, ale jedna známa si robí kurz na archivárku za 7000,- Sk, lebo vraj od 1.7.2007 to bude "lukratívne zamestnanie ", tak sa iba pýtam.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Kysel
    No pravdupovediac aj mne to pripadá ako blbosť, ale jedna známa si robí kurz na archivárku za 7000,- Sk, lebo vraj od 1.7.2007 to bude "lukratívne zamestnanie ", tak sa iba pýtam.
    Nechaj ju, nech sa teší na toto "lukratívne" zamestnanie.

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
    Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    M3G
    Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
    Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.
    Tak to si urobil najlepší obchod v živote . Super

    kaktusy je offline (nepripojený) kaktusy

    kaktusy
    M3G
    Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
    Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.

    super ARCHIVÁRKA

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    M3G
    Dnes som zamestnal archivárku. Stála ma 999 Sk. Mesačnú mzdu si že vraj nebude nárokovať, uvidíme. Sľúbila, že všetko bude archivovať s radosťou a veľmi rýchlo. A vo voľnom čase mi že vraj bude vyrábať výplň do vankúšikov, sa teším. Dúfam len, že som neurobil chybu.
    Mimochodom jej krstné meno je Skartovačka.
    A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne.

    P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    endrju
    A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne.

    P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal
    Myslím,že ti to odpustí. Niekedy sa potrebujeme zasmiať aby sme sa z tých nezmyslov,čo sa na nás valia nezbláznili

    M3G je offline (nepripojený) M3G

    M3G
    endrju
    A čo odvody do fondov? Prihláška do Sociálky a do zdravotnej poisťovne by tiež mala byť odoslaná v zákonnom termíne.

    P.S. Vzhľadom na obsah príspevkov téma sa mení zo serióznej na úsmevnú a preto si zalúži preradenie do inej rubriky. Dúfam, že mi to autor prvého príspevku a teda aj zakladateľ témy odpustí, že som také niečo vykonal
    Dal som jej podpísať aj pracovnú zmluvu, ale ešte mi ju nevrátila z archívu .
    Keď mi ju vráti podpísanú, prihlásim ju, inak bude makať zadarmo.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Kysel
    Prosím poraďákov, či už niekto počul o tom, že v roku 2007 bude povinný zo zákona každý zamestnávateľ zamestnať vyškolenú archivárku.?????????? Je to pravda, viete o tom niečo bližšie ???
    Ďakujem.
    Možno na tej "kačici" niečo bude. Tá známa si asi nie úplne správne vyložila povinnosť firiem podľa zákona o archívoch a registratúrach a príslušných vyhlášok ministersva vnútra, kde pôvodca registratúry (každá jedna firma) musí upraviť svoj registratúrny poriadok s účinnosťou od 1.1.2008 a predložiť ho na schválenie do 30.6.2007. Takže už začiatkom roka 2007 budú firmy znáňať ľudí, ktorí sa vyznajú v správe registratúry, prípadne budú svojich zamestnancov preškolovať, aby im boli schopní upraviť ich registratúrny poriadok v zmysle zákona.

    Takže nie je pravdou, že každá firma musí povinne zamestnať vyškolenú osobu na správu registratúry, ale ak to chcú správne vykonávať a vyhnúť sa pokutám zo strany ministerstva vnútra za nedodržanie zákone, budú musieť mať kvalifikovaných ľudí, ktorí to budú vedieť robiť.

    Kysel je offline (nepripojený) Kysel

    Kysel
    Ďakujem za odpovede a som rada, že som niekoho aj pobavila, veď sa nám naozaj treba aj zasmiať. Len aby nám o rok niektorým nebolo do plaču, keď nás budú zamestnávatelia vysielať na nudné školenia archivárok. Myslím, že Chobot má pravdu, asi to tak nejako bude. Ešte raz ďakujem. Pekný deň.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.