Zavrieť

Porady

Probleeeem s notebookom ACER

Dobry den mam problem s PC po cca 3 minutach mi sam od seba vypne..ukazuju sa mi tieto tabulky..co to moze byt? :-(
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mecky je offline (nepripojený) mecky

    mecky
    to je bios, nastavenia hardveru.
    pravdepodobne mas pokazeny HardDisk, dokonca by ho podla spravnosti malo byt aj vidiet na tej obrazovke a nieje tam.
    9 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    misoft Súhlas - HDD sa neidentifikuje.... Ak je MB v záruke - šup, šup reklamácia.....
    kagi Pokazeny Hardver?a da sa to opravit? Ntb mam tri roky cize uz nema zaruku..a ako je to mozne? Stale to chce zmenu nastavenia alebo co.neviem po anglicky..oplati sa to opravit?dakujem
    mecky novy 500GB harddisk cca 45€ takze oplati. ale chce to niekoho kto sa tomu rozumie, alebo servis, aby sa to na 100% potvrdilo,
    misoft Aha! Zle som interpretoval. Ak pýta zmeny nastavenia - a máš desktop PC - tak je baterka CMOS v háji.
    Stačí vymeniť baterku CMOS (typ 2032)
    http://media.220volt.hu/product/600x...m+gombelem.jpg
    nastaviť BIOS a už by to malo ísť.
    Ak si netrúfaš na to, nech ti to niekto urobí....

    Ups. zmienka o ntb - ale keď pýta i ntb zmeny nastavenia BIOSu - tiež je tam problém s CMOS.
    kagi Ale vypina to aj ked mam ntb zapojeny v elektrine..
    kagi Aha CMOS baterka je ina nez som myslela.ospravedlnujem sa..takze zavolam servis a dakujem
    misoft No práve! Ak ho vypneš tlačidlom On/Off - vypne sa všetko - a práve CMOS pamäť pre BIOS je napájaná tou baterkou. Elektrika ide len po napájací blok, ďalej už nie.
    Uveď presný typ NB! Potom sa dá nájsť, kde je baterka uložená.
    Ale v servise (dokonca v IT obchodoch vedia za malý poplatok + cena baterky - vymeniť za cca 15-20 minút, dokonca i (za úsmev ) by ti i BIOS nastavili.
    command Moc by som nepisal ze baterku vymenia len tak na počkanie, na normalnych pc hej ale na NB su baterky naletovane priamo na doske, malo dosiek ma vymenitelne baterky pre CMOS. Co presne zanemna sa mi sam vypne? Naksoci win a potom po tych 3 minutach sa vypne alebo naskoci len bios a vypne sa?
    misoft Záleží od typu NB....Má Acer Aspire 5349 - baterka je asi v kontaktoch - nie priletovaná....
      zbaliť

    Probleeeem s notebookom ACER

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.