Zavrieť

Porady

BSM

Ahojte viete mi povedat ako sa podava BZM? Ide o tom ze sa znami chcu zobrat. On je SZCO (ma dlhy) a ona je zamestnankyna v inej firme. Ako dlho po svadbe to treba dat spravit? Dakujem
Naposledy upravil smachotka : 05.01.15 at 10:39
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Z BSM môže exekútor uspokojiť len pohľadávky, ktoré vznikli jednému z manželov počas manželstva (§ 147 obč.z.).. On má dlhy pred manželstvom. Keby však BSM trvalo ďalej, mal by manžel majetok aj tam, čo by exekútor mohol využiť.

    Manželia si môžu notárskou zápisnicou zúžiť rozsah BSM podľa § 143a občianskeho zákonníka. Tým sa však nemôže úplne vylúčiť BSM.

    Podľa § 148a obč.z. Súd na návrh zruší bezpodielové spoluvlastníctvo manželov v prípade, že jeden z manželov získal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Návrh môže podať ten z manželov, ktorý nezískal oprávnenie na podnikateľskú činnosť. Pokiaľ toto oprávnenie majú obaja manželia, môže návrh podať ktorýkoľvek z nich.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prezraď skratku BZM lebo ak myslíš bezpodielové vlastníctvo manželov, potom je to BSM. ALe u nich to ešte nie je, lebo ešte nie sú manželmi, vzniká až uzatvorením manželstva.
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    smachotka jeej prepacte ano to som myslela-BSM. Napriklad ked sa tento vikend zoberu tak kedy to maju spravit?
    Tweety BSM vzniká zo zákona, netreba ho teda spraviť.
    smachotka a viete mi povedat ako sa postupovat?
    Mária27 Nechcú náhodou zrušiť BSM?
    Tweety v čom chceš postupovať?
    smachotka myslim to tak ze ked sa zoberu co maju urobit aby mali rozdelene svoje majetky (ak dobre chapem tak rozdelene BSM). Aby jeho manzelke nemohli siahnut na jej veci ked je on v exekucii.
    Tweety tak si mala napísať, že chceš rozdelenie BSM, to môže len súd
    draik Na jej majetok ani na majetok v BSM exekútor siahnuť nebude môcť, lebo dlhy vznikli pred uzatvorením manželstva. Postup zrušenia BSM je popísaný vyššie.
      zbaliť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.