Zavrieť

Porady

Sused si pri prestavbe bytu dal vodovodné potrubie do spoločnej steny a teraz počujeme hukot vody keď ju púšťa čo sa s tým dá robiť?

Dobrý deň
Prosím poraďte sused si dal pri prestavbe bytu do spoločnej steny vodovodné trúbky teraz pri každom pustani vody počujeme v obývačke hluk dá sa s tým niečo robiť myslím okrem dohody keďže je na hlavu.... Ďakujem
6 komentárov     zbaliť
Anika61 A keby si ''odhlucnil''stenu pouzitim vhodneho materialu,-nejaky obklad napr.
ketums Ja tomu celkom nerozumiem, nemal mať pri takejto prestavbe stavebné povolenie? Spýtala by som sa na mestskom úrade!
buchač Otázka :

DAL potrubie do steny, alebo VIEDOL potrubie po stene???

Videl si na vlastné oči daný stav, alebo je to iba domnienka podľa hukotu. Lebo ten je v oboch prípadoch počuť...
feny Je to moja domienka prebral a od vtedy to počuť nik iný v paneláku to nepočuje takže podla mna tam ťahal potrubie...
Chobot Ak je to panelák a ak to dával do steny, tak si musel počuť to búranie. Vysekať v stene drážku pre portubie je sakra prácne. V kúpeľni som viedol takto kúsok, asi 40 cm a vysekať to bolo fuška. Skôr si myslím, že to vedie po stene, stena prenáša hluk, najmä panelová. Takže aj tak by to bolo jedno, či by to dal do steny alebo na stenu.

Ak to naozaj aj spravil, tak asi zle zaizoloval tie trubky v stene.

Osobne si ale myslím, že hluk nepočuješ z trubky. TRubkou voda len preteká. Hluk vydáva na miestach, kde sa mení priemer potrubia na menší, takže v mieste, kde sa pripája na stúpačky alebo kde je pripojená batéria.

Neviem, aký veľký je to hluk, ale skutočne ťa to až tak obťažuje? Veď bývaš v paneláku, kde vždy budeš počuť nejakého suseda.

Ty s tým asi nič neurobíš. On si môže vymeniť svoje rozvody aj bez stavebného povolenia, dokonca to myslím ani netreba ohlasovať. Jediné, čo ti zostáva je porozprávať sa s ním a povedať mu, čo ťa trápi. Ak bude ústretový, možno nájdete nejaké riešenie (možno má len nedostatočne otvorený ventil na stúpačke, ten zvykne "šumieť" pri púšťaní vody).
Anika61 Pise,ze okrem dohody,kedze sused je na hlavu-cit.:-) :-)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    určite nie je reálne aby sused prerobil znovu jadro kvôli hluku, dá sa ale tlačiť naňho aby finančne prispel alebo úplne zariadil izolačnú predstenu vo Vašom byte, už sme to takto riešili z dobrej vôle zákazníka, ktorý takýto problém spôsobil úpravou svojho bytu...

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Ja by som vŕtal kým si som netrafil na rúru.
    pmajap tiež ma to napadlo..a zaizolovať ju , ak je to panelový dom, ten zvuk sa šíri výstužou, tam nepomôže izolácia steny
    Andy Kralik Ale pomôže.. síce nie úplne, ale zvuk sa zmierni.
    Bývam v panelovom dome a cez stenu mam strojovňu výťahu.. mám skusenosti

    alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

    alaya1
    my to mame tak, ze maju umyvadlo na stene, kde ma dcera svoju izbu a rovno postel. Tiez vsetko pocuje. neriesili sme to doteraz.

    Osobne bysom isla za majitelom bytu a ak vam to prekaza ziadala upravu a nahlasila to spravcovi.
    Naposledy upravil alaya1 : 07.01.15 at 15:14

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    pmajap, wirgi
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (2)
    -1
    8 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    buchač Ja na Tvojom mieste prebijem stenu a napojím sa na ich umývadlo...
    Jak Ukrajina na Ruský plynovod...

    alaya1 ta co uz, vztahy na poschodi su nadovsetko, aj nad tecucu vodu
    karakul ... žeby už typický prejav novej Porady - za slušnú odpoveď hneď mínusky - pritom to máme v radovej výstavne podobné a to na základe oficiálnych projektov - kuchyňa a záchod sú na strane spální suseda - a nikto sa nikdy nesťažoval.
    Peggynka Aspoň máš pod kontrolou susedovu hygienu
    marjankaj Karakul, tie mínusky tam asi boli skôr ako to alaya doplnila o odpoveď.
    Ale máš pravdu, ak tam pribudne ešte jedna mínuska, tak tieto komentáre budú úplne neviditeľné.
    korela Skôr má pod kontrolou, či sú doma. To ktorý diletant projektoval? Máš pocit, že máte komfort? Keď ste už radovka, tak to mohli striedať so zrkadlovým obrazom, boli by vodovodné rozvody v jednej stene, ale mať pri uchu v posteli rozvody vody, to je úplne choré.
    karakul ... náhodou tú vodu nie je vôbec počuť, takže je to asi docela dobre naprojektované... iba občas, v nedeľu, ked má sused asi tvrdšie bravčové, počuť ako klepe mäso - ale to je znak, že by sme už asi mali vstávať
    alaya1 marjankaj - neries ich, ja ich neriesim, uz vobec nesledujem kedy a po com kto udeloval.
      zbaliť
    Príspevok zbalený
    spam

    Sused si pri prestavbe bytu dal vodovodné potrubie do spoločnej steny a teraz počujeme hukot vody keď ju púšťa čo sa s tým dá robiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.