Zavrieť

Porady

pôžička a splátka pôžičky spoločníkovi v hotovosti nad 5000€

Dobrý večer,
spoločník(jednoosobová s.r.o.) poskytol bezúročnú pôžičku v hotovosti firme na základe zmluvy v mesiaci 11/2014 4800€ a na základe druhej zmluvy v mesiaci 12/2014 4500€, každá zmluva je pod 5 000€. Môže spoločník poskytnúť pôžičku v hotovosti v jednom roku nad 5000€ na základe uzavretia dvoch zmlúv. Účtujem prvý rok a neviem či si správne vysvetľujem zákon platbách v hotovosti do 5000€.
Ďakujem za všetky odpovede
4 komentárov     zbaliť
marjankaj A ty nevieš, že sa dá použiť prevod na bankový účet? Alebo poštovou poukážkou?
kukučka A ty si myslíš, že šéf si pýta od účtovníčky súhlas? Alebo že tie peniaze videla?
marjankaj No čo má účtovníčka robiť? Predsa každý účtovný prípad zaúčtovať podľa skutočnosti. A ak kontrola zistí porušenie zákona, tak platiť bude ten čo porušil zákon a nie ten, ktorý to iba zaúčtoval.
avalik http://www.porada.sk/t241041-poprosi...-podstatu.html otazka nezodpoveda tomu co pises v upresneni
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Ak su to samostatne zmluvy o pozicke, tak kazda zmluva je samostatny pravny vztah a zaroven ak kazda nepresahuje 5000 € je mozne odovzdanie penazi v hotovosti. Neskuma sa pocet pravnych vztahov pocas roka.

    Hlasovalo 5 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    Žanet, Sarlotka, Chrusťa, nikola245
    Neužitočné (1)
    3
    zahaj1 Ďakujem

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    Zákon nehovorí o počte pôžičiek, navyše aj v otázke si z dvoch urobila zrazu jednu, upokoj sa, je to v poriadku, môže ich platiť v hotovosti. DÚ bude zaujímať skôr niečo iné.
    13 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    marjankaj Ja som sa vyjadroval k alternatíve a nie k pôžičke.
    Namiesto:
    Môže spoločník poskytnúť pôžičkU v hotovosti v jednom roku nad 5000€
    mala napísať
    Môže spoločník poskytnúť pôžičkY v hotovosti v jednom roku nad 5000€
    avalik Janko, mas pravdu ... tak ako je zadana otazka, nezodpoveda tomu co je v upresneni otazky
    zahaj1 Ďakujem, ale vytvorené zmluvy o bezúročnej pôžičke boli z dôvodu mínusovej pokladne. A ešte jedna otázka:
    zmluva je spísaná s dobou splatnosti 1 rok, čo ak je pôžička bude splatená neskoršie ako jeden rok a v zmluve nie sú žiadne penále ak úhrada bude po dobe splatnosti. Je to všetko OK.
    Neviem či správne zadávam otázky a komentáre ale prvýkrát zadávam na porade otázku.
    Ďakujem
    avalik zadaj to ako samostatnu suvisiacu otazku - vpravo hore klikni na pridat suvisiacu otazku
    zahaj1 marjankaj máš pravdu mala som zadať otázku či môže spoločník poskytnúť pôžičky v hotovosti v jednom roku nad 5000€, a nie či môže spoločník poskytnúť pôžičku v hotovosti v jednom roku nad
    5 000€.
    kukučka Zamotávaš sa čoraz viac. Teraz to máš vyriešené a nešpekuluj čo bude o rok. Je to vari tvoja firma? Ak áno, potom rozmýšľaj o tom, kde sa ti "tratia" peniaze.
    avalik kukučka, praveze je otazka velmi aktualna a preto vhodna do samostatnej otazky
    kukučka Mala mínusy, vyriešila pôžičkami, fertig.
    avalik kukucka a co myslis, ako vznikli tie minusy? ved keby neboli uhrady tak nie je minus, ci? kukucka, mas svoju firmu? ako riesis ked nemas peniaze na uhradu zavazkov?
    kukučka Prečítaj si tému, jej prvú vetu. Odpovedala som zadávateľke.
    Ty fungovanie tej firmy poznáš? Ja nie a na tvoje dohady odpovedať nebudem, to by som sa musela naučiť odpovedať v inotajoch od sita.
    avalik Citam: Dobrý večer,
    spoločník(jednoosobová s.r.o.) poskytol bezúročnú pôžičku v hotovosti firme na základe zmluvy v mesiaci 11/2014 4800€ a na základe druhej zmluvy v mesiaci 12/2014 4500€, každá zmluva je pod 5 000€. .... co je na tom nepochopitelne? Ake inotaje? O com tocis? Vies kedy sa pokladna dostane uctovne dostane do minusu?
    kukučka Opakujem ešte raz, odpovedala som zadávateľke, Je moja odpoveď chybná? Prečo sa do mňa navážaš ako v materskej škôlke?
    marjankaj Skúsim polopatisticky.
    Ak v pokladni už nie sú žiadne peniaze, tak predsa nemôžeš uhradiť žiadne výdavky. Teda je nemožné v pokladni sa dostať do mínusu. Najmenší zostatok v pokladni je predsa 0.
    To máš ako u policajtov na skúške.
    V električke je 5 cestujúcich. na zastávke vystúpi 9 cestujúcich. Koľko cestujúcich musí nastúpiť, aby v električke nebol žiadny cestujúci?
      zbaliť
    zahaj1 Ďakujem

    pôžička a splátka pôžičky spoločníkovi v hotovosti nad 5000€

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.