Zavrieť

Porady

kam do kontrolneho vykazu platbu PK

Dobrý večer prajem,prosím Vás platbu plat.kartou firmy - do kontrolného výkazu DPH - uvádzate do B2?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Nikde. Z platby kartou ti predsa nevzniká povinnosť platiť DPH alebo právo na odpočítanie DPH.

    ---------------

    V kontrolnom výkaze sa uvádzajú podrobné údaje o jednotlivých daňových povinnostiach platiteľa DPH a o jednotlivých odpočtoch uplatňovaných platiteľom DPH za dané zdaňovacie obdobie. Podrobné údaje o uskutočnených a o prijatých zdaniteľných obchodoch sa budú vykazovať na základe vyhotovených a prijatých faktúr (aj zjednodušených faktúr príp. iných dokladov) o dodaní tovarov alebo služieb, z ktorých v tuzemsku vznikne platiteľovi DPH povinnosť platiť daň a z ktorých platiteľovi DPH vznikne právo na odpočítanie dane. Údaje o jednotlivých transakciách sa uvádzajú v tabuľkách A1 až D2.

    Do kontrolného výkazu sa neuvádzajú tie poskytnuté plnenia, ktoré sú platitelia DPH povinní uvádzať do súhrnného výkazu a údaje o vyvezených tovaroch do tretích štátov. To znamená, že nie všetky údaje, ktoré má platiteľ DPH uvedené v daňovom priznaní, budú uvedené aj v kontrolnom výkaze.

    ref: https://www.financnasprava.sk/sk/pod...az-dph#ObsahKV
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    veronikasad prečo nikde ? Platba kartou je len spôsob platby, doklad je z ERP (predpokladám, že neide o úhradu faktpry )
    avalik no platbu kartou neda do KV ... do KV da bud FA alebo doklad z ERP, alebo iny doklad na zaklade ktoreho bola realizovana platba kartou
    veronikasad zrejme myslela ten doklad, ktorý uhradila kartou
    avalik odpovedam podla zadania ... a pre pripadne "zrejme" som doplnila citat zo stranky FS a dala na nu link kde je tematika KV vysvetlena aj s prikladmi, staci nastudovat
    andrejucto áno, prepáčte zle som to napísal, platba karou - mám na mysli daňový doklad k tejto platbe - dávam do KV medzi faktúry teda B2 ? Ďakujem
    avalik mas fakturu alebo doklad z ERP? ... vsetko to mas uvedene v linku co som ti dala v odpovedi
      zbaliť

    andreaoa je offline (nepripojený) andreaoa

    andreaoa
    Ide o uhradu faktury alebo je kartou platený doklad z.erp?

    Samotna uhrada samozrejme nikam nejde ale dolezity je doklad ktory platba hradi


    Ak je to blok z erp tak b3

    . Do b2 idu len faktury ktoré.obsahuju vsetky fakturacne udaje, hlavne ic.dph oboch stran
    Naposledy upravil andreaoa : 07.01.15 at 21:44
    Príspevok zbalený
    spam
    andrejucto je to doklad z ERP,co by malo ist teda do B2 ako hotovostna platba,ale niekde som čital ze prave do B2,ako faktury.. tak ozaj neviem teraz

    kam do kontrolneho vykazu platbu PK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.