Zavrieť

Porady

Dovoz potravín

Zdravím, plánujem na Slovensku cez eshop predávať trvanlivé potraviny a čaje z Ázie. Čo všetko mi treba vybaviť a dodržať?
ludom Všetko budú balené potraviny ktoré budeš len predávať ďalej, alebo budeš aj prevažovať a prebalovať do iných balení (napríklad ten čaj) ?
matto312 V podstate aj jedno aj druhé, čaj je nutné prebaliť do menších balení.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ludom je offline (nepripojený) ludom

    ludom
    Nie som žiadny odborník, ale pár informácií na začiatok...

    Čo sa týka samotného predaja (týka sa to aj ak budeš mať len e-shop):

    Treba si prečítať zákon 152/1995 - ten pojednáva o potravinách.

    1. Potrebuješ mať schválenú prevádzku od Regionálneho Úradu Verejného Zdravotníctva (hygiena)
    - podmienky ti najlepšie vysvetlia na hygiene v tvojom meste (kontakty kontakty nájdeš tu )
    - pokiaľ ti to zaradia len ako suchý sklad / baliareň, bude zrejme stačiť prevádzkový poriadok. Ak to označia za výrobu, tam už potrebuješ HACCP.
    - priestory na prevádzku musia byť vedené v katastri ako nebytový priestor (takže nehrozí doma v byte/dome)

    2. Prihlásiť prevádzku na Regionálnej Veterinárnej a Potravinovej Správe (kontakty nájdeš tu )

    3. Človek čo to bude robiť musí mať zdravotný preukaz plus hygienické minimum alebo vyštudovanú školu (napríklad kuchár/čašník)

    K tomu dovozu neviem veľa povedať...
    - na komunikáciu s colným úradom sa budeš musieť zaregistrovať aby si dostal EORI číslo - bližšie info tu
    - nejaké ďalšie info ohľadom dovozu nájdeš tu

    Na tvojom mieste by som rozhodne začal na hygiene.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.