Zavrieť

Porady

Parkovne - potvrdenka hotel Carlton

Vie mi niekto poradit s potvrdenkami za parkovne z parkoviska hotela Carlton, BA,
Niekedy mi kolegovia odovzdaju za parkovanie len karticku z parkoviska Carltonu, kde je na zadnej strane rozpisana suma aj so sadzbou DPH, datum a cas, ale niekedy mi daju ku karticke aj blok z registracnej pokladne.
Ide mi o to, ci mozem dat do nakladov aj tu samotnu karticku, ked nemam blok z pokladne, alebo len ak mi daju karticku s blokom?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kacena26 je offline (nepripojený) kacena26

    katka :-) kacena26
    ak su na tej kartičke všetky potrebné údaje podla par.71 zákona o DPH tak možeš.

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Aj kartičku možno uznať za doklad. A keď obsahuje aj DPH, aj si túto uplatniť na odpočítanie. Je to obdobné, ako napr. u vstupeniek na výstavy, kde tiež býva uvedená cena vstupného a DPH zvlášť.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ja by som bol s tými kartičkami opatrný. Zákon o DPH v § 71 odseky 3,4 a 5 upravuje prípady, kedy sa za faktúru považuje aj niečo, čo nemá všetky náležitosti podľa odseku 2.
    Parkovacie kartičky ani vstupenky som tam nenašiel. Potom potrebujem blok z registračnej pokladnice.
    Ak ide o malé sumy, tak aspoň majú niečo násť, dať do zápisu a spokojní odídu. Ale ak je toho veľa?

    Parkovne - potvrdenka hotel Carlton

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.