Zavrieť

Porady

mzda

Som recepčná v prosperujúcej firme. Poberám minimálny plat na páske. Dohoda je iná. Chcela by som si dať zvýšiť mzdu na tu sumu čo v skutočnosti mám. Ako požiadať o zvýšenie vzdy? Teraz 475,89 v hrubom a chcela by som 620 v hrubom. Ako na to? Poradíte mi? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Nerozumiem tomu vyjadreniu: chcem zvýšiť mzdu na sumu, ktorú v skutočnosti mám? Toto objasni, Dostávaš aj tzv. na drevo?

    ramrm je offline (nepripojený) ramrm

    ramrm
    ano. presne tak. V skutočnosti dostanem 500 eur na ruku. A to by som chcela dosiahnuť na páske

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramrm
    ano. presne tak. V skutočnosti dostanem 500 eur na ruku. A to by som chcela dosiahnuť na páske
    A vieš, že takto je to teraz nelegálne? Neviem, v čom je problém? Príjem treba zlegalizovať s tým sa na zamestnávateľa obráť.

    ramrm je offline (nepripojený) ramrm

    ramrm
    nieže by som potrebovala byť zase PN. To dufam,že nie. Ale teda, tam som poriadne otiahnutá o peniaze. A šef nieje zrovna ferovy človek.

    ramrm je offline (nepripojený) ramrm

    ramrm
    Najradšej by mi siahol ešte na to čo mám na páske. tých 110 eur teraz ked som mala PN

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramrm
    Ja viem,že je to nelegálne. Akurát si neviem pomôcť ako to dosiahnuť.
    Veď som napísala, že sa o tom porozprávajte alebo žiadaj o zvýšenie( teda po tvojom doplnení, zlegálnenie ) mzdy.Legálne nemáš ani MM.

    ramrm je offline (nepripojený) ramrm

    ramrm
    Ako by som mu dokázala tú nelegálnosť? Chcela by som proste len to čo mi patrí. Ale ani to mi nedá

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramrm
    Ako by som mu dokázala tú nelegálnosť? Chcela by som proste len to čo mi patrí. Ale ani to mi nedá
    Mohla by si sa s PZ obrátiť na inšpektorát práce. Alebo aspoň tým pohroz zamestnávateľovi.

    ramrm je offline (nepripojený) ramrm

    ramrm
    Dobre. Skúsim zlegálnenie mzdy. Uvidím ako dopadnem. Ale už dopredu tvrdím,že dopadnem zle. Nebudá mi na drevo a som nahratá

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    AKý je tvoj pracovný úväzok? Ak 40 hod. týždenne, tak tvoja PZ nie je v poriadku.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Postupuj tak, ako som už napísala. A jedno malé upresnenie: otázky nedávame do debát.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    ramrm
    čo je na nej zle? čo tam nesedí?
    To, že si to dala do debát, otázky sa dávajú do otázok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.