Zavrieť

Porady

baterka - prefakturácia

Sme organizačná zložka a naša materská spoločnosť je v ČR. Kúpili sme u nás v SR baterku do notebooku a chceli by sme ju prefakturovať do ČR. Môžem účtovať nasledovne?:
faktúra od dodávateľa za baterku 501/321
343/321
faktúra do ĎR: 311/501
Alebo namiesto nákladového účtu 501 môžem použiť nejaký iný účet? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    a čo chcete urobiť s DPH?, lebo baterka zostane v SR, oslobodenie by ste mohli uplatniť, ak by ste vedeli preukázať prevoz do ČR.
    takže 311/501,343
    miesto 501 by ste použili 315, le to je v prípade, že nákup nie je váš náklad... ale vy ste kupili baterku do svojho NB (teda firemného ... na Slovensku!)

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Fakturovať budem bez DPH, išlo mi len o ten účet namiesto 501, lebo nebude to náš náklad. Takže môžem použiť 315?

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Po čase sa opäť vraciam k tomuto príspevku. Došlú faktúru som zaúčtovala 315,343/321 a faktúru do ČR 311/315. Som teraz ale na pochybách, či som si správne odpočítala v daňovom priznaní DPH pri došlej faktúre. Do ČR som fakturovala bez DPH, keďže aj oni aj mi sme registrovaní platitelia každý vo svojej krajine. Poradí mi prosím niekto? Vopred ďakujem.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    gjana
    Po čase sa opäť vraciam k tomuto príspevku. Došlú faktúru som zaúčtovala 315,343/321 a faktúru do ČR 311/315. Som teraz ale na pochybách, či som si správne odpočítala v daňovom priznaní DPH pri došlej faktúre. Do ČR som fakturovala bez DPH, keďže aj oni aj mi sme registrovaní platitelia každý vo svojej krajine. Poradí mi prosím niekto? Vopred ďakujem.
    Prečo by to nemalo byť správne ?

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ja len, že som počula o tzv. prechodných položkách, kde nie je právo na odpočet, tak som si nebola istá, či aj toto nie je ten prípad. Dúfam, že nie.

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Však je to nákup a následný predaj, prečo tá pochybnosť pri nároku na odpočet ?

    gjana je offline (nepripojený) gjana

    gjana
    Ok benka, nehnevaj sa na mňa, asi som sa zbytočne trápila. Dík, že si ma upokojila. Pekný deň.

    mudroš je offline (nepripojený) mudroš

    mudroš
    Ak som spráne pochpil, tak ste organizačná zložka a nie samostatná fima. Aj keď na území SR musíte viesť účtovníctvo, ste súčasť českej firmy.
    Vnútropodnikové vzťahy sa účtujú cez 395 a nie 311 a 321.

    baterka - prefakturácia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.