Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zanetth je offline (nepripojený) zanetth

    zanetth
    Od 1.7.2014 do 30.6.2015 platí pre príjem v roku 2013 suma 4830 €.

    Od 1.7.2015 do 30.6.2016 platí pre príjem v roku 2014 suma 4944 €.

    Ak ste v predchádzajúcom roku nedosiahli príjmy vyššie ako je uvedená suma, nie ste povinní platiť odvody do Sociálnej poisťovne.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liluska1506 Ďakujem veľmi pekne, a ešte by som chcela, že aká je odpočitateľná čiastka na rok 2015
    Katy a R akú odpočítateľnú čiastku myslíš? nič také nie je ani v súvislosti s poistením ... ak myslíš NČZD - tak tá je 3803,33
    liluska1506 ano presne to som myslela, môžem ti napísať sukromnu správu potrebovala by som ohľadom niečoho ešte poradiť.
      zbaliť
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    liluska1506 Dakujem, len ja už neviem ekonóm mi povedal, že 2800€ druha ekonomka zas 4120€ a kamoska 4800€ tak ja už neviem
    balunka 4830 bolo vlani,na tento rok platí 4944
    Mishok podotýkam ze ide o sumu kt realne zinkasujete nie o sumu kt vyfakturujete
      zbaliť

    Do akej sumy môžem vystaviť faktúry aby som nemusel platiť odvody do sociálnej poisťovni.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.